Ako uvariť tarhoňu, ktorá sa nelepí

Popis

Konečne sa mi podarila tarhoňa ako má byť:)

Ako uvariť tarhoňu, ktorá sa nelepí - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
35 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

1šálkatarhoňa
1 1⁄2šálkavoda
1čajová lyžičkasoľ
1polievková lyžicaolej

Inštrukcie

Doteraz som robievala tarhoňu ako ryžu. Opražila som ju, zaliala vodou v pomere 1 diel tarhone 2 diely vody. Nebolo to zlé, ale ani to nebolo úplne dobré, lebo sa to dosť zlepilo. Teraz som skúsila toto a je to riadny rozdiel. A ešte aj menej elektriny spálim:)))

1. Tarhoňu dáme do hrnca a za stáleho miešania opečieme nasucho.

2. Keď je opečená (koľko, to je vec vkusu, niekto má rád viac, iný menej), dáme do tarhone 1 PL oleja a ešte chvíľku opekáme. 

3. Potom prilejeme vodu, na 1 diel tarhone ide 1,5 dielu vody. 

4. Pridáme soľ. Ja namiesto soli dávam polovicu bylinkového bujónu. Nemôžem si pomôcť, mne to tak chutí, a aj keď bujón nepoužívam, tak sem ho dávam:) 

5. Miešame kým voda nezačne vrieť.

6. Potom hrniec zakryjeme pokrievkou, VYPNEME platničku a hrniec na nej necháme. Za pol hodiny sa tarhoňa urobí. Toto je tá finta, ktorú som nepoznala. Vyskúšala som a môžem len vrelo odporúčať:) 

Postup: 

Ako uvariť tarhoňu, ktorá sa nelepí - recept postup 1
Ako uvariť tarhoňu, ktorá sa nelepí - recept postup 2
Ako uvariť tarhoňu, ktorá sa nelepí - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
3.8
Priemer: 3.8 (5 hlasy)

Komentáre

To bola elektrická platnička?

Áno, elektrická platnička. Ak máš plyn, tak sa to dá asi jedine tak, že to stiahneš na úplne minimum. Indukcia detto, na minimum. Nič iné neviem poradiť. Niektoré plynové sporáky majú vo výbave aj platňu, ktorú položíš na horák. 

Možno by stačilo odstaviť a potom hrnic zabaliť do utierok. Aby to cele chladlo pomaly. Na podobnom princípe sa kedysi aj ryža robievala. Šup s ňou do perín ÚsmevÚsmev

Určite áno. Ak sa do vie dokončiť na vypnutej platničke, musí to ísť aj v "zábale":)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok