Pre tie , ktoré majú radi bylinky. ![]()
Ingrediencie
| liter | vodka | |
| 4 | polievkové lyžice | kryštálový cukor |
| 1 | kus | vanilkový lusk |
| 4 | kusov | klinčeky |
| 1 | kus | škorica |
| 4 | čajové lyžičky | čaj Stomaran |
Postup
Do litrovej fľaše dáme hore uvedené suroviny, všetko necháme vylúhovať najmenej 24 hodín,.
Občas premiešame a po vylúhovaní precedíme cez sitko.
Čaj Stomaran dostať v lekárni, je vhodný na tráviace problémy.
stanulka
určite vyskúšaj ..u nás doma je vyskúšaný a je dobrý-teším sa ako ti dopadne to "varenie"
..a je aj lacnejší než originál
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Lydka je to sypaný čaj?
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
áno Hejuška
je sypaný len treba opatrne pridávať/radšej trošinku menej ako viac/,lebo je dosť silný-a on ti tu pálenočku tak náležito zafarbí![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Hejuš, ako Lydka píše,sypaný- v krabičke (v škatuli ?), je to zmes sušených byliniek, určené pre "žalúdkárov".
Maja![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
jamajka
rovnako sme písali![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Žeby v škatuľke? ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ešte mám otázočku ku vanilke ![]()
Dávaš celú? Alebo aj mletú?
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Stanka
klasiku ako do koláča -biely mletý vanilkový cukor
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
tak to je super, lebo ten doma mám, aj všetko ostatné okrem čaju (poriešim po ceste z práce) a hneď sa do toho pustím.
A zajtra so švagrinkou degustujem na oslave jej narodiek ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Aj ja mám tento recept,ale mám aj iný,namiesto čaju stomaran tam ide čaj Palina pravá,a mne sa zdá lepšia s palinou.Ale treba riadne spariť čaj,a tak to tam naliať.![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
betuska ja som robila s Palinou bol stráááááášne horký ale beriem že každému iné chutí
... moja nebohá babka robila máčanú vodku už si nepamätám akú bylinku tam dala/opýtam sa mamky/ a + dávala aj pomarančovú kôru a tiež to bolo fajn![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
tak a už mám "založené" ... ![]()
už len nakúkam a potriasam
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Tak švagrinke všetko naj naj naj k narodkám![]()
... ja idem zajtra tiež ku tej mojej švagrovej a len tak zo
som jej urobila cukríkovú kytičku![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Stanulík aby tam niečo ostalo do zajtra
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Hejka
ved ked Stanka uvidí ako sa to kráááásne sfarbuje tak ver,že si hned aj cucne![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
aj ja ľúbim také bylinkové sladké
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
zatiaľ odolávam ...
ale mám to v kuchyni na očiach ![]()
večer príde kamarátka, tak veru neviem neviem ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
stani večer to nebude ešte ono...vydrž do zajtra![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Hejka
tak toto si musím zapamatať![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Také chute mi tu robíte
,idem lašovať
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Už sa krásne farbí, a ja stále odolávam ...
A nemáte náhodou aj iné receptíky? Griotka a pod.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ešte jeden si pamätám ,ale dlho som to nerobila....zase vodka a 1 celý badián/korenie taká hviezdička/tak tú polámeš na kúsky a strčíš do vodky a zase necháš lúhovať...griotku by som chcela tiež mať recept ...snád sa ozve NM čo ju vie robiť
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
mám recept na CHERRY,pohladám a pridám.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
ahojte. Tak už som degustovala a môžem recept len a len chváliť a odporúčať ďalej
. Naozaj becherovková chuť. Manžel navrhol aby som to nabudúce skusila s medom namiesto cukru. Skúšali ste to niekedy?
Betuška, pohľadaj a pridaj. Ja určite vyskúšam ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Stanka
to som rada ,že chutilo
..kukni lepšie betka už pridala recept a vyzerá byť fajn![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Práve som naštudovala ... Ja to určite vyskúšam.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
zneje to vyborne, ale mohla by som pouzit nejaky iny caj? Alebo co v tom caji je aby som to mohla kupit. Urcite to vyskusam.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Anreal
musí sa použiť práve čaj Stomaran,ten vytvorí takú pravú "becherovkovú"chuť
.
Zvyšok čaju môžeš použiť ,ked ťa bude bolieť žalúdok.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Tak toto sa mi páči
, ak zoženiem čaj, isto to vyskúšam pripraviť. Potom dám vedieť ako som dopadla ...