Ako sa naladiť na dovolenkový mód doma?

Máme tu prázdniny, dokonca už druhý týždeň.  PrekvapenieJa viem prázdniny majú naše deti, nie my ... Ale predsa len sa nám leto spája s oddychom, dovolenkou ...  Čo z toho si vieme, môžme dopriať?

zapad slnka pri mori

Nedávno som čítala článok o tom, že oddychovanie v lete je relatívne novodobá tradícia. Naši predkovia, ale asi aj súčasní poľnohospodári, záhradkári, nemali, nemajú kedy v lete relaxovať. Bolo treba o úrodu sa starať, zbierať ... aby bolo v zime čo jesť. Oddychovalo sa v zime.

Už viem, prečo mi je vždy ľúto, že končí zima, bo mi končí dovolenka. Hambím saNiežeby som mala veľkú záhradu, menšiu kvetinovú a skromnejšiu zeleninovú, ale stále je čo robiť. A ešte sa aj moje kríky rozhodli, že budú rodiť od dušu spasenú. Mám ríbezle, maliny, čučoriedky, černice a dokonca aj rakytník, ktorý sa mi ešte ani raz nepodarilo pozbierať ...Hambím sa Šťastný to človek, teda ako ja ... Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheLen ..

Ríbezle

Ešte stále som neprišla na to, ako si prácu, takú i onakú  zorganizovať, aby som som mala radostný, aspoň príjemný  pocit  z leta. Dokonca ani extrémne horúčavy nemáme... Máta, ma ako sa nám podarí utiecť za hranicu všedných dní, bo doma sa neviem odpojiť. Len momentálne nie je situácia s koronou až tak bezpečná ani v našich dovolenkových lokalitách, alebo možno rovnako ako v Chorvátsku ...  

Vodná nádrž Bukovec

Ale snažím sa, ráno dlho spím, Hambím sakaždú nedeľu vybehneme do prírody chodiť. Občas sa krátka prechádzka podarí aj po večeroch. Zahájili sme  s mladšou devou tradíciu romantických štvrtkov. Kým chlapi idú na bedminton, pozeráme spolu romantické teenage komédie. Presne to som potrebovala ku šťastiu. Hambím saVáľam sa od smiechu po podlaheVeľký úsmev Aj do puzzle sa už musím zase pustiť. A celkom si úžívam pečenie ovocných koláčikov.

Malinový koláčTakže som na dobrej ceste. Ešte čakám na fázu, že ma osvieti a kus doma zredukujem bordel, aby som sa tu lepšie cítila. Tá sa zvykne dostaviť, koncom prázdnin, to som už asi viac nabitá vitamínom D, vitamínmi zo záhrady, alebo sa tak teším, že už nebude horúco ... No neviem, načo sa ja sťažujem, asi len na to, že si neviem chvíľu sadnúť na zadok a nič nerobiť, premotám sa celý deň. 

Dievčatá, ako vyzerá vaše leto? Darí sa vám naladiť dovolenkovo aj doma? Čo máte na lete najradšej. Toto leto, je predsa len iné ... Deti sú doma už véééľmi dlho, aj niektoré z nás, správy by sme radšej čítať nemali, keď chcemeostať pri zdravom rozume. Abo možno aj hej, aby sme vedeli, že nie je dôvod na paniku, len opatrnosť, že ohniská korony sú lokálne. Samozrejme, pokiaľ v tých ohniskách nebývate.

Dievčatá, prajem vám príjemný víkend a ešte krajšie leto.Slnko

Diskusie Naničmama.sk: 

Mám priateľky s ktorými chodím vždy každú prvú stredu v mesiaci na kávu. Len korona nám to trochu prerušila. Tak sme sa dohodli, že pojdeme spolu na chatu - len malá chatka v chatovej oblasti nad mestom, niečo nám synovia ugrilovali (dvaja chodili spolu do školy) a prekecali sme pol dňa. Super dovolenkový mód

Prebrali sme všeličo. Aj to, že kedysi za našich mladých čias sa na dovolenky nechodilo. Cez leto, keď bývalo obdobie veľkých dovoleniek si rodičia vždy naplánovali veľkp robotu. Bola žatva, maľovali sa postupne izby, natieral sa plot, pripravovalo sa drevo na zimu. Deti keď vybehli von na ulici, stretli sa všetky. Dnes sú deti po táboroch, u babky, na dovolenkách. A keď vyjdu von, ani moc nemajú s kým.

Presne ako si povedala, oddychovalo sa cez zimu, keď sa skončili všetky poľné roboty. Teda na dedine.

Spomínam si, že keď som prišla do prvého ročníka strednej, tak som bola vyhúkaná, že spolužiačky z mesta boli na dovolenke. S rodičmi. Také som nepoznala.

Presne ako píšeš, celozávodná dovolenka, robota sa naplánovala .... Hambím sa

Niet nad babské jazdy, tiež potrebujem podoháňať resty.

Tak ja mám vlastne dovolenkový mód od marca ako začalo korona šialenstvo. Obchody zavreté, naučili sme sa rýchlo na iné nákupy (väčšie a menej časté), využívam voľné minúty a slabšiu premávku na bike. Hlavne nedele sú moje. Trochu povinností a hodne cyklistiky.

Inak, ja zas ráno vstávam skoro. V sobotu mi to vyšlo nejak 3,20 Váľam sa od smiechu po podlahe. Proste som bola vyspatá a hotovo. O 5tej sme už robili fotečky východu slnka na prechádzke so Zet. A naháňali zajaca Hambím sa. Milujem naše víkendové rána. To sa vykradneme, keď všetci spia za domy do polí. Minulý týždeň sme to vrzli nakoniec aj cez kopec cez les a našli hríby cestou domov. O 7mej sme už doma, unavené, načerpané a môžeme pokračovať. Zet hodí šlofíka a ja si ho nechám na obed Mrkám.

Dobrá si,  Ánotie tvoje skoré rána obdivujem, nielen kvôli východom slnka ... Úsmev

Moje skoré rána sú v pohode. Lenže je za nimi poobedný resp. obedný šlofík a večierka max 22,30. Možnosť aplikovať v hociktorý deň Mrkám.

Ono je to o človeku. Ak si nastavená, že večer začínaš žiť a vyhovuje ti to, tak prečo nie. Ja som nervózna, ak prespím svitanie som zistila.

Aj ja milujem ti skoré rána. Teda, nie až tak prehnane skoro, ale včera som bola hore už o pol 6. Môžem si sama rozhodnúť, čo budem robiť. A mám rada, keď sa mi zadarí za ten čas, kým zvyšok vstane urobiť kopec vecí. A potom už voľno. Ale každý to má inak, niekto radšej potiehne večer (ako u nás zvyšok rodiny)

No ja som bez debaty nočná sova. Hambím saPre mňa sú ideálne prechádzky tesne pred zotmením. Pohoda

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok