Kakaovo - tvarohový koláčik bez múky

Popis

... s minimom kokosového cukru a malinami Úsmev Experimentovala som ako vždy.

Kakaovo - tvarohový koláčik bez múky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
35 minút
Celkový čas
50 minút

Ingrediencie

Korpus
4kusyvajicka
2polievkové lyžicekokosový (iný) cukor
3polievkové lyžicekakao (karob)
1čajová lyžičkaprášok do pečiva
tvarohová náplň
250gramovjemný tvaroh
1kusvajíčko
1čajová lyžičkamed
Dokončenie
250gramovmaliny čertsvé alebo mrazené, alebo iné ovocie
250millilitrovkyslej smotany

Inštrukcie

Korpus:

Bielka vyšľaháme s cukrom do tuhého snehu, krátko zašľaháme žltka a už len ručne opatrne pirmiešame preosiate kakao (karob pre histaminikov) zmiešané s práškom od pečiva. Hmotu rozotrieme vo forme, o priemere cca 24 cm, vystalnej papierom na pečenie a s bokmi vymastenými a vysypanými kakaom, (alebo aj okolo bokov môžete dať pás papiera)

Tvarohová náplň:

Metličkou vymiešame jemný tvaroh s vajíčkom a medom a lyžicou ukladáme rovnomerne kôpky na kakaovú hmotu. Do tvarohovej hmoty,a le aj všade navôkol môžete porozkladať maliny mrazené, alebo čerstvé. Ja som ich mala pomenej.

Pečieme pri teplote cca 180°C cca 35 minút. Aspoň 10 minút môžete koláč nechať ešte vo vypnutej rúre pri pootvorneých dvierkach. 

Koláčik bol v miestach tvarohovej náplne jemne kráterový Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe tak som povrch zarovnala kyslou smotanou. Môžete ju rozotrieť ešte na horúci korpus, pekne stuhne, ale v chladničke stuhne aj bez toho.

PS: Upozorňujem, že táto verzia bola ozaj málo sladká. Ak očakávate tradičnejšiu chuť, do korpusu dajte 4 PL cukru, do tvarohovej náplne pridajte ešte vanilkový cukor a 1 cl práškového cukru môžete dosladiť aj kyslú smotanu. Úsmev

Postup: 

Kakaovo - tvarohový koláčik bez múky - recept postup 1
Kakaovo - tvarohový koláčik bez múky - recept postup 2
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok