Kam cez víkend? Lietadlá, vlaky, história aj folklór

AeroShow Košice - Letecké dni

Kde: Košice

Kedy: 17. - 18. júna 2017

lietadlo

Letecké dni plné atrakcií pre rodiny s deťmi a nezabudnuteľnými leteckými ukážkami. Zoskoky padákom, akrobacia ... Okrem toho bohatý kultúrny program, ukážky hasičského a záchranného zboru, záchranárskych psov, zásahu polície.

Viac o programe

Zamagurské folklórne slávnosti

Kde: Kúpele Červený Kláštor, v piatok aj Spišská Stará Ves

Kedy: 16. - 18. júna 2017

Splavovanie Dunajca

Zamagurské folklórne slávnosti sú  prehliadkou ľudového spevu, tanca, ľudovej slovesnosti, hier a zvykov Zamaguria v čarovnej prírode Pienin na severovýchode Slovenska. Okrem vystúpení folklórnych súborov na vás čaká trh remesiel ale aj krojovaný splav Dunajca.

Viac o programe

Bratislavské Korunovačné slávnosti

Kde: Bratislava

Kedy: 9. - 17. júna 2017

Korunovacne slavnosti Foto: SITA

Aj Bratislava zapojí do osláv 300. výročia narodenia Márie Terézie, jednej z najvýraznejších osobností dejín, ktorá bola korunovaná v Bratislave v roku 1741.

Korunovačnú atmosféru mesta si môžete vychutnať počas veľkolepého kultúrneho programu, divadelných predstavení, sakrálnych koncertov, bohoslužieb, dobovej hudobnej produkcie a dobových hier.

Viac o programe

Stoličné dni - Liptovský Mikuláš

Kde: Liptovský Mikuláš

Kedy: 15. - 17. júna 2017

Tradičné kultúrne podujatie spojené s jarmočným predajom venované výročiu Liptovskej stolice. Tešiť sa môžete na komentovaný sprievod centrom Liptovského Mikuláša, v ktorom sa predstavia slávni župani, obyvateľstvo i deje stolice a župy Liptovskej od roku 1677 po rok 1919, uličku remesiel, jarmočný predaj, koncerty skupín.

Viac o programe

Modranský piknik

Kde: Modra - harmónia

Kedy: 17. júna 2017 od 13:00 až do 22:00

Na lúke Otčenáške v Modre-Harmónii sa bude v sobotu konať Modranský piknik v historickom štýle. Predstaví sa vám bábkové divadlo, pantomíma, tančiareň, energická swingová hudba a mnoho ďalšieho. Užite letný deň na lúke v krásnom prostredí, prineste si piknikové koše, deky a vychutnajte si výnimočnú atmosféru podujatia. Čaká vás bohatý program pre dospelých i rodiny s deťmi.

Viac o programe

Rendez 2017 -  19. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel

Kde: Bratislava - Rušňové depo Bratislava východ

Kedy: 17. - 18. júna 2017

Stará lokomotíva Foto: Pixabay.com

Pre návštevníkov bude pripravená prehliadka vystavených historických rušňov na točni, pestrá paleta jázd mimoriadnych historických vlakov, vrátane nedeľnej súbežnej jazdy parných vlakov, nedeľná vojenská ukážka bojov spadajúcich do obdobia 2. svetovej vojny alebo výstavka historickej neželezničnej techniky. Okrem hlavnej témy železníc nebude chýbať ani  bohatý sprievodný program.

Viac o programe

Tipy na výlety nájdete aj v kategórii Cestomama

Koná sa vo vašom okolí zaujímavá akcia? Pridajte informáciu do komentára. Viac hláv, viac rozumu, viac rozumu, lepší víkendový program:)

Komentáre

http://www.folklorfest.sk/5991-medzinarodny-folklorny-festival-myjava-2017-58-rocnik/

Klasika - Myjavské folklórne slávnosti.

Predpokladám, že sa zopár nanič mamiek stretne ako klasicky býva zvykom Mrkám.

 

No a my asi na bikoch vyrazíme sem:

http://www.krivosud-bodovka.sk/library/files/plag_t_2017___slavnosti_a4.pdf

Máme po ceste na výlet, tak keď dych polapíme, tak nejakú kôstku vypľuť sem pôjdeme. Také malé, milé, dedinské Mrkám.

Ďakujeme, pľuvanie čerešňových kôstiek na dialku znie úžasne Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Presne tak. A aj niekoho v hľadisku môžeš "nechtiac" trafiť z zápale hry Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe.

kuk http://www.bojnicecastle.sk/program-sk.html

pre mna daleko, ale niekoho možno osloví

 

my sme boli v Šamoríne na atletike, deti 5 a 3 roky veľmi radi povzbudzujú a srandovne napodobňujú Mateja Tótha, nášho chodca. Ale bohužiaľ ochorel a dnes na preteky v chôdzi neprišiel, tak boli smutné, ale úplne ich fascinoval hod kladivom. Asi hlavne preto, že bol doplnený o srandovné zvuky. Keď kladivo letelo, tak k tomu pustili zvuk vrtuľníka a keď dopadlo, tak zvuk rozbitého skla. A deti si to všimli a veľmi sa im to páčilo.

Ja som sa v sobotu zúčastnila Avon pochodu , bolo úžasne !!!

Napriek počasiu , ktoré celkom nevyšlo bola jedinečná atmosféra a prežila som krásny deň s bratislavskými Amazonkami Slnko

Aj keď priznávam, že v nedeľu som už na smrť unavená bola celý deň zaparkovaná na gaučiÚsmev

Zaregistrovala som, že sa niečo také dialo ....To súznenie a vzájomná podpora duší, ktoré vedia, zažili, po čom nikdy netúžili a napriek tomu sa nevzdávajú .. muselo byť super.Áno

pripájam niečo na odreagovanie pre nás dospelých:

http://www.folklorfest.sk/6353-krigel-fest-bosany-2017-1-rocnik/

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.