Začalo to 8.11. (pondelok) keď som zmokol prvýkrát. Zmokol som aj v utorok a v stredu. No fajne. Prechladol som tak, ako to býva zvykom... V piatok som ledva stál na nohách, nádchu som nevedel ničím zastaviť... Proste klasika. Začínajúca chrípka. Tak som si v piatok povedal: Dnes nevstávam, musím to vyležať. Aj sa tak stalo a v sobotu som už vládal aspoň stáť na vlastných. V nedelu (14.11.) večer som išiel s kamoškou vyvenčiť jej psa. Rozoberali sme UFO, Kruhy v obilí, Čiernu dieru vo vesmíre a podobné témy. V tom sme zbadali že padá hviezda. Ale nepadala tak rýchlo ako som to už párkrát videl... Táto padala pomalšie a dlhšie. Dokonca som za ňou videl ešte aj stopu dráhy kadiaľ letela. Obaja sme boji v nemom úžase že takto sme ešte nevideli padať hviezdu. Nakoniec sme zvažovali či to bola vôbec hviezda. Pri tejto téme nás napadlo ísť pozorovať hviezdy na pole, ktoré je za naším sídliskom. Ako sme tak kráčali, zrazu pred nami znovu padala hviezda. Veľmi sme sa potešili, že aké máme šťastie vidieť padať 2 hviezdy v priebehu asi 20 minút. Kamoška sa ma spýtala či som si stihol niečo želať, že ona si stihla. Ja som povedal že nie, lebo že pokiaľ som sa spamätal že vidím padať hviezdu, tak už zhasla. A len tak zo srandy som treskol, že aj tak neviem čo by som si mal želať a že by bolo super ak by mi prešla nádcha a nemal by som blato na topánkach. Ako sme tak išli naspäť znovu asi po 10 minútach sme zbadali že znovu padá hviezda a tentokrát rovno nad nami. Kamoška mi povedala že si znovu niečo želala a ja som znovu len zo srandy treskol že by som si už mohol nájsť prácu. Až do tejto chvíle som neveril na to, že ak padá hviezda a človek si niečo bude želať, že sa mu to aj splní. Ale stalo sa to, o čom sa mi ani nesnívalo. Ráno keď som sa zobudil, nemal som skoro žiadnu nádchu. Nos som mal volný, proste pohoda. A botasky som mal v podstate v lepšom stave v akom som očakával. Len minimum blata na podrážke. Vtedy mi to zaplo. Splnilo sa mi prvé želanie, ktoré som možno ani nemyslel vážne. Vo štvrtok som išiel na pohovor do Bratislavy, ale s toho nič nebolo. No cestou s Bratislavy mi volali, že mám prísť v piatok (19.11.) na pohovor do Lidla. Hovorím fajn, konečne sa rozhýbali. Tak že som tam v piatok bol, ale predo mnou bolo ešte asi ďalších 23 ľudí. Na rad som došiel až posledný. Tam mi povedali že ak mi v priebehu večera ešte zavolajú tak som prijatý na plný úväzok. Keď som prišiel domov čakal som asi 30 minút a zazvonil mi telefón. Som prijatý. Super! A to som si uvedomil že sa mi splnilo aj druhé želanie. Tak že zhrnutie. Videl som padať 3 hviezdy v priebehu asi pol hodinky. Prvú som premárnil, pri druhej som si želal aby ma prešla nádcha a aby som nemal na topánkach blato. To sa mi splnilo hneď na druhý deň. A pri tretej padajúcej hviezde som si želal aby som mal konečne prácu a do 5 dní som ju dostal. Tak že sa pýtam, či je to môj osud, alebo naozaj šťastie že sa mi splnilo to, čo som si želal pri padajúcich hviezdach... Len tak mimochodom. Asi 3 mesiace som si každý deň odosielal žiadosti o prácu a dovtedy nič. A padajú 3 hviezdy a zrazu do 5 dní, práca na plný úväzok. Jo a aby toho nebolo málo, tak ten Lidl mám asi 5 minút peši od baráku... Kamoška mi síce nepovedala čo si želala ona, ale keď videla že sa mi toto všetko splnilo, tak začala mať obavy s toho čo si vlastne želala ona... Tak že pozor na to, čo si želáte keď vidíte padať hviezdy... ![]()
No tá nová práca je tak na ďalší príspevok... Ale aj tak Ďakujem.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Tomáš, všetko je presne tak, ako to má byť
![]()
Tak nech sa ti darí
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ja si myslím,že to bude na viac príspevkov
,ale aj tak ti držím palce,naozaj,nech sa ti tam darí ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
A co som do teba rok hustila? Nic si si nezapamatal?
Jasne , ze sa ti zelania splnia, ked im uveris. Je dobre, ze si videl padat hviezdy....presne toto si potreboval ako barlicku aby si uveril...![]()
Drzim palce v novej praci....v ktorom lidli budes?
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
No jo, želania sa plnia, to viem. Ale neveril som že aj keď padajú hviezdy a ja tie želania tresknem v podstate len zo srandy, lebo nič normálnejšie ma vtedy nenapadlo. Budem robiť v Lidl na Klokočine. Ten čo je pod Kauflandom. Mám to 5 minút peši od baráku.
Ale v stredu idem na 2 týždne do Nemšovej na zaškolenie. Tak že ma tam nájdeš asi od 8.12.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Parada, budes mi odkladat "akciovy tovar"
dobre?
![]()
No, ides do najvacsieho frmolu- predvianocneho. Nevadi, aspon ti skor ubehne pracovna doba.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
To nevadí. Veď aj keď som robil vo Večierke, tiež som tam prišiel akurát keď sa menili koruny a eurá. A zvládol som to. Bude zo mňa väčší profík... Ale musím si dať dole piercingy...
S toho som moc nadšený neni, ale čo už. A fakt ma prekvapilo že všade píšu "Atraktívne platové podmienky"... To znamená 340 € v hrubom. Tak že atraktívne fakt... Nikde inde takúto atrakciu nenájdem...
Tak že môžme znovu stávkovať. Kurz je 5 ku 1 že tam neostanem viac ako pol roka... ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
No hura, konecne ta niekto odzbroji od bodakov ![]()
V Liedli je velka vyhoda to, ze ked naozaj zamakas, dokazes sa vypracovat, vidim tych ludi, co tam pracuju, kedysi behali s malinovkami po placi a teraz uz nosia stitok ze manazer![]()
Tak nevesaj hlavu.
340 v hrubom to asi nebude, toto je podla mna cista mzda....a nedostavate k tomu precenta na zaklade trzieb? V decembri byva velke ryzovanie v kazdom obchode, stavme sa, ze v januari budes mat super vyplatu ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
No tvoju stávku beriem. Napíšem ti v januári tú super výplatu. Naozaj, 340 € je v hrubom. A máme k tomu akurát tak nejaké stravné lístky. Ale vieš nad čím stále rozmýšľam? Práca s deťmi... To je moje poslanie... ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Tak na tom pracuj, mas na to aby si robil s detmi.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
tak hor´sa za padajucimi hviezdami
![]()
![]()
![]()
Katarina![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
suhlas s lydushou, zelania sa ti splnia, ak im uveris![]()
drzim palce a tesim sa s tebou![]()
Eva ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
drzim palce
fuha, tieto novembrove lietavice som uz dlho nevidela, vacsinou zaregistrujem len augustove (mavame vtedy akciu/tabor v stiavnickych vrchoch, no rozpravkove
vecery), krasne divadlo, niekedy vacsia zanecha nielen parsekundovy ziarivy chvost, ale aj dymovu stopu.![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ak by si potrebovala pomôcť v táboroch, môžeš sa na mňa obrátiť. S deckami vo veku 4 - 15 r. mám už 5 rokov skúseností a praxe. A mám aj Certifikát a 2 Osvedčenia animátora.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
tabor pod palcom nemam, ale obcas o dusu improvizujeme a zhaname. takze viem o tebe.
tento skolsky rok som sa trochu zorientovala v nasom centre volneho casu. bol si pozriet centrum u vas? tam by sa cosi nenaslo? vychadzam z toho, ze moj brat si privyraba ako zongler. na par akciach mal "manazera", svojho ucitela - divadelnika, no po tychto par akciach si na neho ludia spomenu a zavolaju mu, dohodnu sa na cene a pracuje sa uz samostatne. vyucba zonglovania - mali/velki, reklamna akcia, firemna akcia, jarmok. pre teba by skor bola dobra tvoja prezentacia v materskom centre alebo centre volneho casu(u nas to maju rozdelene na internych a externych pracovnikov. ti externi to maju povacsine ako svoju volnocasovu zabavku a privyrabanie si).
som popisala
... neviem ako sa angazujes, tak to ber, ze som len rozmyslala nahlas. vies, Tomas, mas jednu vyhodu - ze si chlap. moj krpec ma 4 roky a uz mal 6 uciteliek + dalsich par zastupujucich + dalsia na tanecnej. teraz som ho prihlasila na kruzok, kde ma ucitela. moc sa sice nenauci, je to diva banda deti, ale uz som pocula nazory inych rodicov (a mam rovnaky nazor) - chcu aby tam ich deti zotrvali aj kvoli tomu, ze konecne maju chlapa - ucitela.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
No neviem či si toto ešte prečítaš, ale ak ano, napíš mi prosím na moj mail twigi@post.sk, lebo je to asi na dlhšiu debatu... Zatial ďakujem že si napísala.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
to ze padali hviezdicky tak husto nie je az take cudo: http://sk.wikipedia.org/wiki/Leonidy
a k tomu ze sa ti tie zelania splnili ti gratulujem a tesim sa s tebou
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Gratulujem. My hviezdy sledujeme často a radi.Jedna ku nám doslova priletela v Grécku- bola som sa tam regenerovať s manželom mesiac po tom, čo som prišla o štvrté dieťa... Sedeli sme v noci na brehu mora, zbadali padať hviezdu- tak pomaly sa približovala a ostala sa hojdať na hladine - svetielko ne´ˇdaleko nás..Ja som chcela ku nej bežať a doplávať, dotknúť sa jej. Dušan mi v tom zabránil, aby som v tme tmúcej neplávala za svetielkom- vraj ma zožerú morské príšery... Hojdala sa tam na vlnách s nami ešte dlho. nechápala som, žeto svetielko po dotyku s vodou nezhaslo..Ale želali sme si mať deti a domček. Hanka sa narodila o deväť mesiacov- v rozpore s tvrdeniami gynekológov. Dodnes vraví, že to ona k nám priletela, hviezdička naša.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
Katarina![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Jééé, tak to je super. Hanka je naozaj hviezdička. Aj mne priniesla radosť, šťastie a pokoj do duše. A to som s ňou bol len pár hodín. Je proste výnimočná. ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Presne tak Tomáš,pozor na želania a nie len vtedy,keď padajú hviezdy.Čo keď sa nám splnia ?....

Nech sa ti darí v novej práci