Rebarborový koláč

Popis

V záhradke máme ešte rebarboru,nuž som sa pustila do pečenia zaujímavého,nenáročného koláča.
Rebarborový koláč - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
ZdrojTop recepty
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
20 minút

Ingrediencie

  500 g rebarbory
  210 g hladkej múky
  70 g cukru
  70 g tuku
  1 vajce
  1 kl prášku do pečiva
  330 ml mlieka
  3 pl krupice
  1 kl cukru
  2 škoricové cukre,posypeme rebarborou

Inštrukcie

Očistenú rebarboru pokrájame na kocky. Kaša: Do hrnca dáme mlieko,1 KL cukru,krupicu a uvaríme hustejšiu kašu,ktorú necháme vychladnúť.Pozor,aby veľmi nezhustla!Musela som ju variť ešte raz:-P! Cesto: Z múky,cukru,tuku,vajca a PDP urobíme cesto,ktoré rovnomerne rozvaľkáme na vymazaný menší plech./25x30/Robila som na rozmere 23x37 a cesta mohlo byť viac.V takom prípade treba pridať na cesto asi o 30 g viac múky a o 10 g viac cukru a tuku.Vajce by malo stačiť,poprípade možno pridať žĺtok. Je dobré použiť malý valček a cesto priamo vyvaľkať na plechu.Ak nemáme valček,použijeme "nástroj kráľov" - ruky!Prštekmi poroztláčame cesto na celý plech:-D. Na cesto rozotrieme vychladnutú kašu a posypeme rebarborou a škoricovým cukrom.Pečieme vo vyhriatej rúre pri 180 stupňov asi 25 minút.

Poznámky

Urobila som aj fotky,pokúsim sa ich vložiť.Ak mi to nepôjde,musím počkať do zajtra na syna. Koláčik je príjemne kyslastý.Zvláštny je krupicovou kašou.Takúto kombináciu som piekla prvýkrát.;-)
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Podarilo sa nám vložiť iba jeden obrázok:-( ,tak som zvolila posledRebarborový koláčný.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok