Plnené kysnuté koláčiky.
Ingrediencie
| 1 | kilogram | hladká múka |
| 200 | gramov | kryštálový cukor |
| 1⁄2 | liter | mlieko |
| 100 | gramov | bravčová masť |
| 1 | čajová lyžička | soľ |
| citrónová kôra | ||
| 150 | gramov | maslo |
| 42 | gramov | droždie |
| Plnka: | ||
| mak | ||
| lekvár | ||
| orechy | ||
| Na potretie: | ||
| trocha | med | |
| trocha | mlieko | |
| 1 | balík | vanilkový cukor |
Postup
Maslo, bravčovú masť roztopíme, necháme vychladnúť
Nachystáme ostatné suroviny na cesto do misy, prilejeme masť s maslom, droždie iba rozdrobíme, netreba zarábať kvások a dôkladne vymiesime. Necháme vykysnúť.
Vytvoríme bochníčky, ja som ich mala 6 ks, ale ak chcete menšie koláčiky, môže ich byť aj viac.
Bochníčky necháme ešte asi 10 min podkysnúť pod utierkou, potom vyvaľkáme na okrúhlo, rozdelíme na 4 trojuholníčky, naplníme plnkou, zrolujeme a dáme na plech s papierom na pečenie.
Ja som piekla na 170st.
Po upečení som potrela mliekom, ktoré som zmiešala s medom a vanilkovým cukrom.
Plnka je len na vás, môže to byť, mak, orechy, nutella, čokoláda, tvaroh, lekvár...
jaaaj a ja nemám bravcovú mast doma...
nedá sa niecim nahradit?
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
určite môžeš dať aj Heru,neboj nepokazíš ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
fidorka dnes som ich urobila..sú úzasné..plnku som dala slivkový lekvár a cokoládový puding..famózne!
na fb som pridala foto![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
jaj či ich máš krásne fantika,vydarené,veľmi sa ti podarili ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Dnes som zas po dlhšej dobe kuk a čo to nemvidím...si to tu zaplavila svojími recepies!...supiš, len dávaj, dávaj, skvelá kuchtíčka
...inak, poznám-koláčiky sú ozaj úžasné!!!