Prepáč, ale akú čakáš radu? Prečítaj si to po sebe ešte raz a skús sa sama seba spýtať ako by si poradila druhej žene, keby takto opísala svoju situáciu. Prečo by sa mal tvoj manžel zrazu zmeniť, keď bol taký doteraz? Buď budeš žiť takto s ním stále, lebo ti to vyhovuje alebo sa rozídete. V prvom rade sa daj do poriadku ty a mysli na seba. Maj sa trošku viac rada, o to viac, že si ešte chorá. A nečakaj, že polícia alebo anonymní ľudia z internetu vyriešia tvoje problémy. Bohužiaľ, na to musíš nájsť silu len ty sama...Držím palce
Je tyranie, ked manzel je opity a vulgarne mi nadava??
Som tak velmi psychycky zufala, ze neviem sama uz pokracovat
Bohuzial mam dobre srdce a vzdy odpustam!
Dakujem velmi pekne za odpoved
Vies, len potom je uz namieste otazka, kde konci dobre srdce a zacina nieco ine Ked nevies pokracovat sama, co takto skusit psychologa, dat sa do poriadku a potom riesit situaciu? Lebo je ine mat dobre srdce a ine je vyzivat sa v sebatyrani...A na druhej strane, preco by sa tvoj partner mal menit, ked aj tak vie, ze mu vzdy odpustis?
jennifer....moja a čo čakáš?...že niektorá odtialto k tebe pribehne, pohladí ta po vlasoch a polutuje?...alebo ti budú dávat za pravdu a lutovat ta?.....napriek všetkým, aj tým najlepším radám , si to musíš odžit aj tak len sama!!! Čítam, že si to chcela riešit, ale následne si sa vrátila z pol cesty...nájdi v sebe ešte silu aby si ukončila, hlavne svoje trápenie...pa
...myslela som trápenie v manželstve...to ta určite oberá o silu, ked si ešte k tomu aj chorá...
Zial, policia Ti nepomoze, skutocne az kym nemas viditelne znaky. Psychicky teror mozes nahlasit, ale bude to "len" nahlasene.....
Toto si musis vyriesit sama, musis si sama polozit otazku, co s tym chces urobit a ci vobec chces...Drzim palce
Dakujem Vam vsetkym za rady!!!!
Jenni ja osobne by som si toto nenechala, robit zo seba doslova ,,handru".. ak mas v sebe stipku dostojnosti a hrdosti tak sa rozved a zacni zit plnohodnotny zivot a nie sa kazdy den bat kedy pride zasa opity a bude vulgarny.. ocividne si ta nevazi a si mu ukradnuta, tak ak mu chces sluzit ako madrac pokracuj.. myslim, ze to nikdy neskonci a bude to coraz horsie, mas zivot pred sebou tak sa s nim snaz vynalozit tak aby si ho prezila v pokoji a spokojnosti. Mne by sa taky chlap zhnusil, keby som videla, ze somnou takto naraba a vobec s alkoholikom by som nezila uz vobec.. Toz kazda sme ina.. a taktiez nevidim do vas a vasej domacnosti, to musis vediet iba ty..Prajem vela stastia a nech to dopadne dobre
Dakujem velmi pekne za radu, ale rozhodnut sa neviem
prepac, ale toto uz nie ej "dobre srdce",. ale praobycajna sprostost. a ked s tym nepohnes ty sama, a nechces s tym pohnut, tak co cakas, kto ma zmenit TVOJ zivot? tvoj drahy manzel to asi nebude.... v com ti ma pomoct policia?? Ze si si vybrala zit s chudakom? je cisto tvoj osobny vyber,ze v tom zostavas.
V mnohých veciach sú návyky zlá vec. Znamená to, že zlé sa považuje za dobré a falošné je považované za pravdu. - [ Georg Christoph Lichtenberg ]
Ty nepotrebuješ radu,ty sa potrebuješ rozhodnúť.
Ahoj Jeniffer, koho je byt? Mas kam ist? Chod Neviem sice, kolko mas rokov, ale urcite si dost mlada na to, aby si sa odsudila na dozivotie s alkoholikom. Kazdym dnom si skracujes cas, ktory mozes zit v pokoji a stastne; napriklad s milym chapavym muzom, ktory ta miesto odkopavania bude obimat a miesto vykrikovania a osocovania, bude vyznavat lasku, takze sama si vyber, co z tohoto chces; co ti viac vyhovuje
Drzim palce. Zmena nasilnika a alkoholika k lepsiemu je velmi nepravdepodobna a beh na dlhe trate.
Najma sa nenechaj otehotnit!!! Ale ozaj (prisny smajl).
konvalinka suhlasim so vsetkym, posledna veta je absolutna pravda!
a takisto suhlasim s kekou, ze ty nepotrebujes poradit, ale rozhodnut sa.. budem zit s alkoholikom, ktory ma osocuje a psychicky tyra, nemam z neho ziadnu radost, naopak mam strach alebo vezmem zivot do vlastnych ruk, rozvediem sa, otrasiem sa a idem dalej, najdem si partnera, ktory si ma vazi a ma ma rad.. tak si vyber co z toho chces.. nieje na mieste hladat pomoc u policii a inych organov, ale pomoct si v prvom rade sama, povedat dost a odist z tohto nestastneho manzelstva.. A hlavne neotehotniet a nemysliet si naivne ,,mozno sa po narodeni dietata zmeni" pretoze odpoved znie jednoznacne NIE nezmeni..
a ze ho nezaujima tvoj zdravotny stav, ze si vazne chora? nech mas velke srdce ake mas, ale toto je uz vrchol..nad cim chces este rozmyslat dievca?
Ak naozaj žiješ,ako píšeš,samo od seba lepšie nebude.Keby mne manžel robil to,čo robí tebe,určite by som neváhala sa rozviesť.Psychické týranie je ovela horšie,ako to fizické s hromadou modrín.Je to len na tvojom rozhodnutí,ako chceš žiť dalej.
Posielam veľké objatie energiu, aby si sa dokázala rozhodnuť a stať si na svojom. Pýtala si sa je to tyranie - áno a stokrát áno, ale urobiť koniec tomu môžeš iba ty. Urob to prosím. Je toľko iných ktoré našli nakoniec silu a dokázali to. Horšie už nebude a on lepší tiež nikdy nebude.
Jennifer, Ty vieš, čo by si mala urobiť. Želám Ti veľa síl, aby si to uskutočnila. Odpustiť mu je veľmi dobré, zostať s ním však nemusíš.
Ahoj Jenifer...
Chcem ti len napísať, že viem čo prežívaš, lebo aj ja niečo podobné mám doma - veľkú rolu v tom hrá alkohol. Inak je v celku kľud. viem ako sa cítiš, chceš radu a pri tom sama vieš čo robiť, i keď sa nevieš odhodlať. Nebudem Ti tu vypisovať, ako by si sa mala uvedomiť a ako zbaliť kufre a odísť. Aj tak si spravíš po svojom ... No verím, že prídeš na to sama čo je pre Teba a Tvoj zdravotný stav najlepšie... Ja mám narozdiel od Teba dieťa a vlastne nemám ani kam odísť, keby niečo... Prežívam občas psychické týranie, ako si to nazvala Ty, ale aj tak nemám odvahu odísť a svojho muža stále ľúbim... Často krát rozmýšľam ako by nám bolo lepšie, ale aj tak neodídem... Moji priatelia ma nechápu a niekedy ani ja samú seba...
Jenifer, myslím na Teba a verím, že akokoľvek sa rozhodneš, budeš šťastná a spokojná...Prajem veľa zdravia a síl...
Milá Jenifer,
sama musíš vedieť či Ti takýto život stojí za to. (brokenheart)
Držím Ti prsty. Čím viac budeš otáľať a nenaberieš odvahu buď sa s tým zmieriť, alebo praštiť, tým to bude pre Teba ťažšie.
Je to na Tebe.
Verím, že sa rozhodneš správne.
Život je krátky a preto si ho musíme samé skrášliť a nie ho prežiť ako obeť.
Čo by si Ty poradila niekomu, kto napíše túto prosbu?
Čo? Odlož srdiečko a city stranou a premýšľaj.
Prajem Ti veľkú rozhodnosť a nebojácnosť.
Jenifer, minulý týždeň som pozerala jeden program na STV, kde rozoberali presne tému násilia a týrania. Pani povedala jednu vetu, ktorá sa mne veľmi páčila. U nás sa hovorí, že XY je dobrý manžel, len si nesmie vypiť. Potom robí doma "bordel". Jej stanovisko: Ak by to bolo tak, že len alkohol za to môže, tak by polovica krčmárov bolo dobitých, zmrzačených a pod.Ale chlapi sú v krčme veselí, dobrí kamaráti a prídu domov a sú iní. To nie je v alkohole. Dávala do pozornosti aj stránku, kde sa venujú tejto problematike. Je to mimovládna organizácia, ale presný názov neviem. Skús cez google Týrané ženy Slovenska, niečo sa mi také zdá. Oni ti tam poradia, povzbudia, za pokus to stojí.
P.S: Z vlastnej skúsenosti ti poviem, takéto správanie sa len stupňuje. A zanechá stopy nielen na tebe, ale najmä na deťoch.
Dakujem Vam vsetkym za radi a prispevky!!!!
jinnifer nie to neni týranie ,to je prejanv lásky
keka1.Kto by stál o taký prejav lásky?To snád ty tak žiješ a odporúčaš iným?
Agresívnejší chlap má svoju povahu pod kontrolou.Ked si vypije,vynervuje sa na manželke.MM mi povedal,že manželke ubližuje väčšinou le obyčajný slaboch.On nikdy nenadá chlapovi v krčme,lebo sa bojí.že dostane cez hubu.Manželka je slabšia,tak si zlosť vybije na nej.Niekto urážaním,agresívnejší chlap aj bitkou.Ty musíš sama poznať toho svojho,ako postupovať.A tú stránku pre týrané ženy odporúčam.Tuším je tam aj poradna,aj nejaké kontakty.Takže jenifer
akalenka- to bolo myslené ironicky
keka nechapem, preco tu chodis vyrypovat a pri inej teme nezabudnes na to co si prezila v tvojej teme..
akalenka myslim, ze keka to mysli ironicky.. vid temu telefon nevera, ci aka to je a pochopis
Je to beznádej takto žiť.Moja známa žije podobne,dokonca ešte horšie.Pomáhala som jej,kolko sa dalo.Dohovárala...Teraz sa už tretí krát vrátila k tomu istému.Byje ju,nikde nerobí.A ona ešte aj z prídavkou mu dáva na pivo.Len aby ju nebil.Nariekala mi do telefónu,že čo má robiť.Otvorene som jej povedala že jej to už roky hovoríme.Ale ked jej taký život vyhovuje,nech neplače.Zohnala som jej pomoc z charity,poslala peniaze.Prednedávnom poprosila o pomoc pre nu aj na tejto stránke.
Teraz som už odmietla.Ved ja sa sama z rodinou musím obracať,aby som nadobudla naspäť,o čo som prišla.Pomohla som jej kôli deťom.Ale nebudem sa snažiť a zhánať stravu aj pre jej druha.
Asi sa nahnevala,že som odmietla.Lenže dá sa jej pomôcť?
Aj čo písala keka1 o kamarátke.Riešenie je len na nich.Pre nikoho človek nič nezrobí.Dotyčný musí chcieť riešiť si svoje problémy sám.A ked sa niekto príliž angažuje,to už píše za seba.Kamarátka je len zásterka,lebo sa z nejakých dôvodov hanbí priznať
,že píše o sebe.
bingo
mam na mysli posledne vety
nevychádzam z úúúúdivu
a myslíte si aké ste úžasné
aj Sherlocka Holmesa strčíte do vačku
My si nemyslíme,že sme úžasné.
My úžasné sme.Ked žiješ heslom: Som úžasná,
mám úžasného manžela,
mám úžasné deti,úžasnú rodinu....
Svet a život bude razom tiež úúúžasný.
A prajem všetkým úžasný den.
A tebe keka1 zvlášť.
Užasné ráno,úžasný den a a svet hned nie je čiernobiely.
To si pekne napisala, takto to funguje
V poslednej dobe som tu nebola až dnes som si to tu prešla.neviem keka 1 kto si ale musíš sa hnevať na celý svet.Urážaš,hádžeš ironické poznámky.
akalenka to dobre napísala .Aj ja prajem aj tebe úžasný deň .Aj ja som sa voľakedy takto pozerala na svet ako ty s tým rozdielom,že som sa snažila nikoho neurážať a ironicky odpovedať na príspevky.
Dakujem všetkým úžasným,nožno som niekedy ironická ale nemôžem si pomôcť niekedy aj tá irónia zaberie ...
aj vám pekný deň
neviem,ako tazko si chora. no ja ti napisem, co by som robila ja,keby som bola na tvojom mieste...(co by som zrejme nebola, lebo nemam na to povahu,ale Never say never)
zbalila si veci a odisla prec. asi aj zo slovenska...pripadas mi dost mlada, neviem,aku mas pracu,ani nic o tebe,takze radi sa tazko.
ale nenadarmo sa hovori, co oci nevidia, srdce neboli.
ked si si ista,ze takto zit nevies a nechces a mas sily a zdravie,ze mozes odist, urob to.
rozvod sa da spravit aj na dialku.
cim dlhsie to bude pokracovat, tym to bude tazsie pre teba a moze to skoncit velmi zle.
drz sa, zelam vela sily!
dobry vecer,mam problem aneviem kto mi moze pomoct prosim dobrych ludi ktory vedia co mozem v mojej situacii robit,zacnem od chvile ked moja dcera este nebola na svete.zila som z mojim priatelom a z mojim synom zpredchadzajuceho vztahu v spolocnej domacnosti po priblizne dvoj rocnom spoluziti som otehotnela.moj ex priatel bol nezamestnany a financna situacia ma donutila odist za pracou do zahranicia,takze vychova a starostlivost o nasu dceru zostala na nom,moj syn zostaval pri mojej mame nakolko spoluzitie z mojim expriatelom bolo nemozne,pracovala som aby nasa szivotna situacia bola lepsia nakolko on bol bez prace,platila som vsetko posielala peniaze,ale on nerobil pre nasu dceru nic,dcerka bola u mojej mamy casto neskor ju daval do skolky a popoludni znovaa u mojej mamy.z jeho strany starostlivost je nulova nevie ju oriadit poriadne obliest,vitaminy vobec neje lebo nic take nepozna,proste jednoducho povedane zanedbana vychova,poberal socialne davky a preto ma udal vo februari aby mu ju prisudili do vychovy na moje nestastie som sa nedostavila na sud a z toho dovodu mu ju prisudili ale nikto nevie ako ona v akych podmienkach z nim zije preco pytam sa zveria dieta do vychovy takemu lenivemu nikdy nepracujucemu len z dovodu ze z nou sedi v dome aze pre jej zivot nikdy nic nespravil,ze zije z jej penazi co pobera od statu co to ma byt za spravodlivost,prosim ludi o pomoc prave dnes mi mama volala ze ju strihal uplne na chlapca co mala dlhe valsy po pas proste ju psychicky tyra a co od ludi viem aj fyzicky prosim pomozte mi chcem byt jej dobrou matkou co som aj myslim bola vzdy
Beaty, radšej si založ vlastný blog (na zelenej lište hore klikni na "Pridaj obsah". Otvorí sa ti ponuka, z ktorej si vyberieš "Príspevok blogu." Klikneš a otvorí sa ti okno, kde už priamo píšeš svoj blog - nadpis, text, odošleš...). Ak sa totiž len takto "prilepíš" do cudzieho blogu, moc odpovedí nedostaneš.
Je to smutné, ale Geo ma pravdu, napíš samostatný blog, sú tu dievčatá čo sa vedia pohybovať aj v takých veciah a možno ti budú vedieť poradiť.
Ahoj Jenifer viem o com pises a nie je to take jednuche nabrat sily ked clovek nema silu sa ani nadychnut a nie este niecomu celit ja stym zijem uz vyse 20 rokov az teraz naberam silu ale tiez velmi trpim pretoze moje city neochladli a v dnesnej dome je to tazke.Ale jedno ti poviem,. nevazi si ta a ani nebude len sa to bude zhorsovat a bude to neunosne uz teraz sa snaz zo vsetkych sil by si to dokazala a skoncila s takymto zivotom pokial on sam nepride za tebou a bude sa chciet on sam liecit a zmenit.Tiez sa nemam skym o tom porozpravat tak ak chces tak sa ozvi.
Jennifer, odpovedám len na Tvoju otázku: áno, je to týranie.
Jennifer sem písala v auguste minulého roka a odvtedy tu nebola. Aspoň nie pod týmto nickom.
Hlavna vec, ze ty si vsade - 26 hodin denne
Ďakujem za uppzornenie, nevšimla som si dátum
Ps: Deticky nemame!