Výzva!!! Kto sa pridá?

Tak ma tie hrady nejak chytili toho roku - som sa rozhodla.

Devy sa ma v piatok pri hlásenom ústupe po ataku na náš hrad spýtali, kedy som bola naposledy.

Prisám vačku, ja si to nepamätám.

Asi dva roky späť - no aj tri už to môže veru byť - na nejakých hradných slávnostiach. Keď boli chlapci malí, tak som sa ich snažila uštvať a vyterigať čo najvyššie. Zvyčajne pri ceste späť som bola uštvaná hlavne ja. Deti to zvládali skvele. Veľký úsmev Aj by nie, keď sa polovicu času na striedačku nosili na rukách.

Dnes sa im do schodov nejak nechce. Respektíve - ono je to v teenage veku v podstate absolútne trápne, aby sa s mamou chodilo po nejakých kultúrnych pamiatkach.

A keďže som zahlásila roku športu (opakovane ako minulý), toho roku k tomu pridávam rok hradov. Sadám na bicykel ( s deťmi či bez Vyplazený jazyk ) a hurá do okolia.

Včera som sa vybrala smer Beckov. Počasie nádherné, všetko voňalo, topole lietajú, hmyz tiež Veľký úsmev, tak čožeby aj ja som neletela s vetrom opreteky. Jediný kamienok krásy bol, že som fľašu s vodou nechala doma na stole a zistila som to po 11tich kilometroch šliapania do pedálov Pohoda. Takže, na hrad som sa nedostala, urobila som si tri šťuky pod ním a pekne krásne pridávam výzvu - pre ostatné. Šup na hrad toho roku a pridať foto na NM ... prípadne nejaký príbeh.

Pac a pusu posiela balalajka

 

Komentáre

no,  ja práve plánujem začiatok práznin a zatiaľ to vyzerá, že by sme tento rok mohli dať Betliar a Modrý Kameň :)

Foto! Foto!

keď to bude aktuálne, tak isto :)

 

Áno

  Beckov

  Trenčiansky hrad Úsmev

  Bojnický zámok, dúfam , že aj zámky sa rátajú. Úsmev

Samozrejme, že sa rátajú.

Všetky hrady, zámky, pamätníky, jaskyne a spol.

Hlavne alibisticky, lebo som zistila, že Čachtice sú cez 30km a to bude trochu dlhší výlet Veľký úsmev.

Takže ja tak postupne budem po troche pridávať Mrkám .... včera som chcela jednu srnku odfotiť - ťava, kým ja telefón vytiahla, už zastrihala ušami a šup do kríka. Ani sa jej nečudujem, lebo aj ja som sa naľakala, že čo to je tak blízko pri mne aké zviera. Chichocem sa

my ideme v stredu do Betliara - rata sa to? :)

ÁnoÁno foto! Foto!

Áno

Plánujeme aj my, najskôr to bude asi Trenčín.  Minulý rok bol Beckov, Kremnica. Blatnický hrad. 

Ale na bicykli si dobrá. MM trénuje mladšieho syna (mal by aj mňa Pohoda), Minule dal v pohode 18 km. A ešte mu bolo málo, že ocino povedal si, že dáme 20 kimoletrov.... Chichocem sa Chcel ešte 2 dobicyklovať, Veľký úsmev

 

Super! Teším sa na foto od nás!!!

Malý je šikovný. U nás je problém akurát pri prevýšeniach - tam zliezajú z bajkov a občas tlačia a frfľú. Len teraz je sezóna kamarátov, tak bicykle asi budú pre nich aktuálnejšie cez prázdniny, keď budú kamaráti kade tade rozlezení.

napadlo ma boli sme tento rok, nie na hradoch, ale snáď sa to ráta. 

1. foto: kostolík z 12-steho storočia v obci Veľký Klíž


 


 

 

 

2, foto: zrúcanina nejakého kláštora po pešej turistike, v katastri tej istej obce, vrch sa volá Vrchora 
 

 

 

3. foto: vedľa tejto zrúcaniny je kaplnka
 

 

 

4. foto: po 15 min, ďalšej chôdze, Michalov vrch, tu niekde bolo že vraj hradisko, Ale nie je tu už nič. 


 

Parádne úlovky a inšpirácie na výlet. Áno

Tak, Betliar a Modrý kameň splnené. Dali sme aj zámocký hotel v Halíči. Len žiaľ - plánovali sme tam kávu, ale svadba naše plány prekazila. Takže iba pohľad zvonku. Fotky snáď nejaké vyberiem aj do iného článku.

mmch, na hrade Modrý Kameň je výstava hračiek zo súkromnej zbierky. Ospravedlňujem sa, meno som zabudla. Ale sú tam nádherné izbičky, kuchynky.... zariadené do detailov. Pre obdivovateľov starých hračiek vrelo odporúčam.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.