ROZVOD-sociálna kuratela

Zdravím všetkých.Potrebujem poradiť.Podala som žiadosť o rozvod a prišlo mi predvolanie na odd.sociálnej kurately,vo veci riešenia úradnej veci rozvodu manželstva a úpravy výkonu rodičovských práv a povinností k mal.dieťaťu.

Je potrebné priniesť nejaké dokumenty?Ako sa pripraviť a čo očakávať?Vec sa má tak,že som navrhla STRIEDAVKU(viem,má svoje za a proti).No aj keď som dosť silná osobnosť,veľmi sa bojím,keďže manžel a jeho rodina(s ktorou bývame v 3-generačnom domedome) ,sú nenápadný,no ťažký manipulátory a majú dar reči.Máme 10 ročnú dcéru,ktorá nás oboch ľúbi,no keďže ja som tá prísnejšia,lebo si myslím a vyžadujem,že(dieťa by malo mať určité hranice a nejaký ten režim).Proste dcére o rozvode povedali bezo mňa a ona sa vyjadrila,že ,,tete" bude aj klamať,len aby s toho domu neodišla.Ide o to,že celé roky(bohužiaľ nedalo sa s tým nič robiť),všetko jej povoľovali,dávali materiálne veci a svojimi negatívnymi pripomienkami na mňa pokrivili dcére charakter a kladné hodnoty,ktorým som ju učila.Manžel taktiež podkopával moju autoritu,hlavne tým,že sme nemali jednotnú výchovu a mali rozdielne názory na výchovu.Je toho veľa na rozpisovanie,tak zatiaľ len tak akože v skratke.Otázka znie,aká je pravdepodobnosť,že mi dcéru ,,nevezmú" manipulátory a súd ju zverí manželovi.Vopred ďakujem.

Diskusie Naničmama.sk: 

Toto by bolo možno skôr vhodné ako otázka do právnej poradne, skúste ju položiť TU. Z môjho laického pohľadu, možno by pomohol posudok psychológa vašej dcéry, takého čo vypracováva posudky pre súdy? Ak by to malo ísť do extrému? A mať svojho advokáta, len to nie je lacná záležitosť, to sú len moje laické pohľady. Držím palce v neľahkej situácii.

Ďakujem,skúsim právnu poradňu. Právnika mám a u psychológa som bola s dcérkou raz a viac nechce ísť,lebo doma jej povedali,že tam chodia iba..( slušne povedané) blbci.Môže psychológa nariadiť sociálna pracovníčka?Či len sudkyňa?

Pravne poradne su "mrtve". Zbytocna rubrika - neodpovedaju

Momentálne p.Ficek zvykne odpovedať Právna poradňa Ficek - Ficeková , neviem ako rýchlo ...

Presne tak, zbytocne rubriky. Ak aj nahodou pride odpoved, tak je neprofesionalna a zavadzajuca

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok