reklama

prosim o radu :(

Pridal/a zuzu19 dňa 12. 05. 2011 - 19:06

reklama

ahojte babenky,chcem sa spytat,uz som tu pisala,na priatela je pisany byt,on je v zahranici ,domov nechodi.ja tu mam prechodny pobyt ale dcerka tu ma trvaly.moze nas z bytu vyhnatPlačem alebo musi najprv najst nahradne ubytovanie,ked tu ma dcerka trvaly pobyt,alebo moze ho len tak predat bezo mna aby som o tom vedela,prosim poradte,neviem co mam robitPlačem dakujem pekne


reklama

reklama

georgina, Št, 12. 05. 2011 - 19:36

Plačko, prepáč, ale vôbec tomu nerozumiem. Minule si to podala presne naopak - že vlastníkom bytu si ty a bojíš sa, že priateľ získa na byt nejaké majetkové práva.

brona, Št, 12. 05. 2011 - 19:49

Bez ohľadu na reálny stav ú ak sa od minula zmenil/ trvalý pobyt nikoho nezaväzuje k nájdeniu náhradného ubytovania. Ak je vlastníkom bytu a ty v nom neáš žiadne spoluvlastnícke či nájomnou zmluvou ošetrené nájomné právo, môže ti dokonca dať trvalý pobyt zrušiť aj bez tvojho súhlasu či vedomia.

zuzu19, Št, 12. 05. 2011 - 20:19

ale ja pisem ze dcerka tu ma trvaly pobyt a ma jeho meno

georgina, Št, 12. 05. 2011 - 20:32

Plačko, naozaj rada by som ti poradila, ale jednoducho sa v tvojej situácii nevyznám. Vieš, pre teba to je samozrejmé, ale tu vieme len to, čo ty napíšeš. Prosím ťa, skús to tak nejako polopatisticky... Kto u koho vlastne býva, na koho je napísaný byt (t.j, kto je jeho vlastníkom), kto má kde trvalé bydlisko... To nie je o tom, že z teba chcem niečo "ťahať" - ale bez tých informácií sa nedá nezúčastnenému v tvojej situácii zorientovať.

dulka, Št, 12. 05. 2011 - 20:29

Plačko, ak je vlastníkom bytu Tvoj priateľ, môže zrušiť trvalý pobyt komukoľvek, čiže aj dcére. Môže ho kľudne aj predať.

zuzu19, Št, 12. 05. 2011 - 21:02

napisem zajtra ,idem uz spat rano skoro stavam,ozvem sa a napisem georginaSmútok

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama