Dovolenka v Dubrovníku v marci

Marec je najsamlepší čas na dovolenku v Chorvátsku. Hambím saTeda aspoň podľa mňa. Nie je horúco, turistov je veľmi poskromne a more je o takom čase krásne búrlivé. Obzvlášť to platí o Dubrovníku. Úsmev

Dozrel čas, potrebovala som dovolenku, alebo vytiahla jolíka, bo 30. výročie svadby treba nejak osláviť. More je moja srdcovka za každého počasia. MM presvedčili na Dubrovník, podobne ako kvantá iných turistov, zákutia starého mesta, kde sa natáčali Hry o tróny.

Slnečné počasie sme mali mať len prvý deň našej dovolenky, tak sme si to rovno nasmerovali na najdôležitejšie miesto. Staré mesto Dubrovníka ozaj nesklamalo. Ak tam raz zavítate určite si nenechajte ujsť prechádzku po mestských hradbách.

Dubrovník - mestské opevnenie

Cca 2,6 km okruh sa točí okolo celého starého mesta. Naskytnú sa vám odtiaľ nádherné výhľady na mesto aj more.

Dubrovník - mestska pevnosť 2

Vstupov je viacero, aj od hlavnej brány, aj od starého prístavu a asi ešte jeden.

Pevnosť Lovrjenac, dominovala na mnohých našich fotkách. Ozaj bola fotogenická z každého uhla pohľadu.

Dobrovník - pevnosť Lovrjenac

Starý prístav ma stále priťahoval, more musí byť

Starý prístav - Dubrovník

A ešte jeden z pohľadov na podvečerný Starý prístav z iného uhla

Dubrovník starý prístav

V diaľke Pevnosť Sv. Ivana v tom istom prístave a pravo ostrov Lokrum, na ktorý však mimo sezóny chodili loďky len poskromne a draho. 

Dubrovník Pevnosť sv. Ivana

Ďalšia významná dominanta mestského opevnenia Pevnosť Minceta a k nej smerujúci chodník z okruhu po hradbách. Tu sme sa vyhrievali na slniečku, len občas niekto prešiel okolo.

Dubrovník - pevnost Minceta

Čarovný pohľad na kostolné veže a centrum starého mesta z hora

Dobrovník, pohľad z hora

Rovnako ako pohľady zhora, bolo krásne aj samotne mesto. Stradun - hlavná ulica, bola skoro vyľudnená?

Dubrovník - Stradun

okrem tejto ulice a ešte tej za rohom pri Kniežacej dvorane 

Dubrovník - kniežacia dvorana

to už bolo hlavne o uzučkých uličkách a schodoooch

uličky v Dubrovníku

Toto schodisko by vraj nemal obísť žiaden fanúšik Hier o tróny, takých ikonických miest je tam neúrekom

Dubrovník - schodisko

 Vraj v Dubrovníku asi nielen v starom  meste panuje tradícia, že pri narodení dieťaťa sa sadia mandarinky. Tieto sme našli hneď za vstupnou bránou. Vôbec som netušila, že na juhu Chorvátska sa pestujú mandarinky a už vôbec nie, že dozrievajú v marci.

Mandarinky v Dubrovníku

Mesto malo ozaj veľké čaro. Prechádzka po okruhu po mestskom opevnení ozaj stála za tých 35 eur Hambím saza slnečného počasia pri 15 °C bola ozaj príjemná, neviem si ju však predstaviť v lete uprosterd horúčav. A hlavne sme na nej len občas niekoho stretli . Tuším okrem nás tam boli asi tradične japonskí turisti. Hambím sa

Aj z pohľadu na hlavnú ulicu, vidieť, že Dubrovník mimo sezóny stojí za to navštíviť. Poniektorí, odvážnejší sa aj kúpali v mori so 14 °C. Mňa to k moru ťahalo aj v starom meste, ale stačilo sa len pozerať. "Pláž" pri hradbách starého mesta.

Pláž v starom meste Dubrovníka

Ak sa podarí, podelím sa aj o zopár tipov, čo vidieť v okolí Dubrovníka. Ale jeden predsa len spomeniem vlnky, vlny a vlniská. Tie dostali mňa. Hambím sa

Komentáre

Nááádhera.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok