Ovocna zmrzlina

Popis

domaca zmrzlina
Ovocna zmrzlina - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

  2 hrnceky smotany na varenie
  1 hrncek smotany na slahanie
  4 zltky
  3/4-1 hrncek cukru (podla ovocia)
  1,5 hrnceka pomixovaneho prepasirovaneho ovocia (ked ma kostky) - napr. ribezle, cernice, cucoriedky a pod.
  podla chuti a potreby citronova stava.

Inštrukcie

Smotanu na varenie zohrejeme v hrnci. Teplu primiesame k zltkom, dobre rozmiesame a vratime na ohen. Pridame cukor a za staleho miesania na miernom ohni varime,kym nezhustne. Staci po bod varu. Uvareny krem nechame trosku vychladnut. Potom ho primiesame (mozeme precedit) ku slahackovej smotane a vmiesame ovocne pyre a citronovu stavu. Zmes dobre premiesame a dame zmrazit. Bud do zmrzlinovaca alebo klasicky do dozy a sem-tam premiesat,aby nestuhla na kamen. zmrzlina má jemnu, smotanovu konzistenciu.
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Nuž niekedy som robila niečo podobné, len namiesto smotany na varenie s mliekom.
Veru vyskúšam , ja som si k tomu davala višne, ktoré som mala naložené v rume - teda bola z toho griotka a šľahačku. No a potom každá návšteva bola sklamaná ak nebola moja zmrzlina.

Ja robievam takú "ovocnú dreň" moje deti to zbožňujú . Úplna rýchlovečka: buď rozmixované ovocie s troškou cukru alebo detskú výživu nalejem do plastového obalu od vajíčok a dám do mrazáku. Potom zmrzlinu vyklopíš podobne ako ľad z formičky koľko kopčekov kto chce.

Inak takéto kopčeky sú dobré namiesto ľadu do činzánka, keď máme babskú jazdu, má to obrovský úspech. Slnko

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok