Pudingovo-tvarohový krém s čučoriedkami

Pridal/a M.á.r.i.a

Bolo treba minúť čučoriedky, za chvíľku sa pôjde na čerstvé...

Pudingovo-tvarohový krém s čučoriedkami - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
5 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

1⁄2litermlieka
1kusvanilkový puding
trstinový cukor alebo med
200gramovkyslej smotany
250gramovsmotany na šľahanie
250gramovjemný tvaroh alebo riccota
kôra z 1 pomaranča
vanilkový lusk

Inštrukcie

Uvaríme si puding podľa návodu,osladiť podľa chuti ( u nás sa sladí so stéviou, medom alebo trstinovým cukrom), hneď po uvarení do teplého zašľaháme 1 kyslú smotanu a dáme vychladnúť. Vyšľaháme si šľahačkovú smotanu s tvarohom ( ja som dala riccotu, môže byť aj mascarpone), nastrúhať kôru z pomaranča,pridať vanilku a zľahka vmiešať do vychladnutého pudingu.

Do vysokých pohárov si dáme 1 lyžiču šťavy z ľubovoľného ovocia ( dala som čučoriedky), krémovú hmotu si dáme do sáčka, urobíme väčší otvor v rožku a pomaly krúživo striekame do pohárov...šťava nám samovoľne vytvorý efektný vzor. Navrch dáme trochu ovocia a šup do chladničky vychladnúť. Pred podávaním sa môže posypať čokoládou, orechami kto má čo rád.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok