Poradne na Naničmame

Archív psychologickej poradne

Členovia tímu psychologickej poradne Sunrise pracujú v oblasti psychologického poradenstva pre jednotlivcov, páry a rodinu. Pomáhajú rodičom aj deťom pri rôznych úskaliach vo výchove, učíme ich ako zvládať rôzne situácie, nájsť východisko tak, aby bol zachovaný zdravý vývin dieťaťa a rešpektovaná jeho osobnosť. Ponúkame poradenstvo dospelým pri problémoch v partnerských vzťahoch a v manželstve.

Právna poradňa advokát Bános

Advokát JUDr. Róbert BÁNOS pôsobí v advokácii od roku 2008. Zaoberá sa najmä rodinným, občianskym a trestným právom. Jeho advokátska kancelária má pobočky v Bratislave, Galante, Žiline, Trenčíne, Dunajskej Strede a vo Vrábľoch. Má veľmi veľmi silný vzťah k rodinnému právu, najmä k problematike žien pred rozvodom ako aj po ňom, resp. k riešeniu pomerov nezaopatrených detí (zverenie dieťaťa do výchovy jednému z rodičov, výživné, vymáhanie výživného, úprava styku rodičov k maloletým deťom), z tohto dôvodu začal v roku 2011 v rámci iniciatívy Advokáti Pro Bono poskytovať bezplatné právne služby občianskemu združeniu Mamám Slovenska. Advokát je autorom publikácie Zákon o rodine - Veľký komentár.


Právna poradňa - Ficek & Ficeková

Advokátska kancelária JUDr. Ficek & Ficeková pôsobí niekoľko rokov v Bratislave a zameriava sa najmä na problematiku rodinného a občianskeho práva (vrátane práva nehnuteľností a vymáhania pohľadávok). Odborníci z kancelárie špecializujúci sa priamo na rodinné právo radia v otázkach rozvodu, určovania výživného (ako aj zvyšovania, znižovania a zrušenia výživného), styku s deťmi a striedavej starostlivosti. Kancelária sa špecializuje aj na komplexnú problematiku vysporiadania majetku. Advokáti publikujú pravidelne svoje právne názory v tlači.

Archív bylinkovej poradne

Alena Bathoryová
Pochádzam z Košíc a už viac ako 25 rokov za zaoberám fytoterapiou - liečenie bylinkami a v posledných 3 rokoch aj gemmoterapiou - liečenie púčikmi rastlín. Najnovšie ma zaujala aj oblasť aromaterapie, ktorá vynikajúco dopĺňa predchádzajúce dve terapie a s nimi aj veľmi úzko súvisí. Bylinky mi učarovali, vlastnoručne ich zbieram, suším, macerujem, skúšam mastičky, olejčeky. Stále sa učím a táto záľuba ma teší a napĺňa moju túžbu po poznaní spojenú s ochotou pomôcť tím, ktorí to potrebujú. Aby som svojou troškou prispela k udržaniu záujmu spoločnosti o bylinky sporadicky uverejňujem tématické články a všetkým, ktorí prejavia záujem s radosťou poradím tú správnu bylinku, kvapky, či silicu. Z mojej praxe sú jednoznačne zrejmé súvislosti zdravotných ťažkosti so stravou a celkovým životným štýlom. Snažím sa preto sprostredkovať svoje skúsenosti aj z oblasti zdravého životného štýlu a správnej životosprávy.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok