Tajomstvo úspechu – úryvok č.4

Na dosiahnutie úspechu stačí 9 krokov! Neveríte?
Je fakt, že nepoznáme svoje silné stránky, a ak áno, tak si ich nevážime. Stále sa snažíme odstraňovať slabiny, na ktoré nás odmalička upozorňovali. Neuvedomujeme si, že sa nám to nikdy nepodarí. Takto sme dokonale zamestnaní počas celého života a výsledok je ten, že neustále niečo hasíme, naprávame a dobiehame. V skutočnosti nevyvíjame žiadnu tvorivú činnosť. A práve to je chyba. Silné stránky, ich využitie a snaha dosiahnuť úspech je to, čo by nás malo poháňať ďalej, tvrdí Ján Zbojek, autor novinky Tajomstvo úspechu.

Algoritmus úspechu

Ak si kúpite nový televízor, dostanete k nemu príručku s návodom na použitie. Je tam opísaný celý postup, ako sa má televízor ovládať. Od jeho zapojenia do elektrickej siete až po prepínanie programov. Tieto kroky sa musia robiť v presne stanovenom poradí. Potom môžete nerušene sledovať vami vybraný program. Usporiadanie postupných krokov, ktoré zaručujú fungovanie systému, sa volá algoritmus. Ľudia obľubujú jednoduché návody na použitie. Dnes si bez nich nedokážeme predstaviť plynulý chod domácnosti. Algoritmus má univerzálnu platnosť a dá sa vytvoriť pre akýkoľvek systém. Najčastejšie sa algoritmy používajú v matematike, pri riešení zložitých úloh alebo na ovládanie rôznych prístrojov. Uľahčujú nám prácu so zložitými zariadeniami.

Chcem vám predstaviť jedinečný algoritmus, ktorý pomôže mnohým ľuďom splniť to, čo bolo pre nich doteraz nedosiahnuteľné. Nazval som ho algoritmus úspechu. V predchádzajúcej časti sme si ukázali, že aj úspech je systém. Oboznámili sme sa s jeho základnými princípmi. Preto ho môže využívať každý človek. Stačí, keď si do univerzálneho modelu algoritmu zadá vlastné koordináty – napríklad cieľ. Keď sa potom bude presne riadiť podľa jednotlivých krokov algoritmu, dosiahne akýkoľvek cieľ.

Dvakrát meraj, raz rež!!! ( myšlienka + slovo + čin = úspech)
Toto príslovie dokonale vystihuje podstatu vytvárania úspechu v ktorejkoľvek oblasti. Každému „rezaniu“ alebo realizácii, musia predchádzať dve „merania“, čiže riadenie a poznávanie. Tieto princípy musia byť celistvé, aby sa celý proces tvorby mohol úspešne uskutočniť. Základné princípy sa ďalej delia na jednotlivé kroky, ktoré sú takisto zoradené do systému. Nesmieme vynechať ani jeden krok, lebo systém bude nefunkčný. Väčšina ľudí sa snaží iba „rezať“, bez toho aby sa na to dôkladne pripravili. Výsledkom sú potom samé nepodarky, nedosiahnuté ciele a nespokojnosť.

Algoritmus úspechu je proces vytvárania, ktorý má presne stanovený postup pri realizácii cieľa. Jednotlivé kroky sa musia vykonať v predpísanom zložení a poradí. Prvá je myšlienka, po nej ide slovo a nakoniec nasleduje čin. Presne v tomto poradí.

● V princípe riadenia si najprv stanovíme cieľ. Cieľ si musíme vedieť predstaviť. Potom si v mysli vytvoríme celý projekt. Tak vznikne hlavná myšlienka.

● V princípe poznávania sa ukrýva sila a energia, ktoré vychádzajú z vedomostí. Koncentráciou na izolovanú nosnú myšlienku vytvoríme jasnú formu. Hlavná myšlienka dostane konkrétny tvar. Komunikáciou potom dosiahneme silový moment, ktorý umožní jej pohyb smerom k realizácii.

● V realizácii sú zakomponované kroky, bez ktorých sa ťažko niečo uskutoční. Pomocou zmeny návykov, programovania a každodennej plánovitej činnosti sa cieľ nakoniec zhmotní. Úspech je výsledkom niekoľkých po sebe nasledujúcich krokov nehmotnej a hmotnej povahy.

Blogy Naničmama.sk: 

Komentáre

Даже и придраться не к чему, хотя я люблю это дело )) Вобщем так держать! сайтик хороший

woodcarver, и то что вы не в Словакии? Где вы живете?

Maja(flower)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok