Dobrý deň,poprosila by som Vás o radu.V 11/2013 mňa a môjho partnera fyziky napadol môj ex-druh s ktorým sme v súdnom jednaní o úpravu rodič.práv a povinností......v ten okamih som privolala PZ hliadku,no tá ked prišla,on tam už nebol lebo zbadal,že telefonujem.Príslušníci PZ šli za ním a po cca 1km,ho zastavili,prišla som tam aj ja s priateľom,ale ho pustili,hoci mi vulgárne nadával aj pred nimi.S priateľom sme hned voči nemu podali oznámenie a podali sme výpoveď aj samotný príslušník zapísal druhovo chovanie ku mne pred pz príslušníkmi,neskôr bol spis odoslaný z tejto obce do okresu a dnes mi druh napísal sms,že dostal 50eur pokutu./mne zatial žiadne vyrozumenie nebolo doručené/Mňa teda zaujíma,či to môžem napadnúť a ako.Už len vzhľadom nato,že to nie je 1X a vo výpovedi som uviedla,že sa ho bojím.Na okresný PZ som nebola predvolaná vypovedať. Ja sa ho bojím,je agresívny a z tohto mi vyplíva,že ma môže hocikedy napadnúť a obíde LEN s pokutou,navyše je v podmienke.Napokon aj samotný policajt spísal svoju výpoveď o jeho chovaní.Ďakujem za radu.
Dobrý deň,
v tomto prípade to zrejem polícia riešila ako priestupok voči občianskemu spolunažívaniu, za čo uložili páchateľovi, teda Vášmu ex- druhovi peňažnú pokutu. Zákon o priestupkoch hovorí, že proti rozhodnutiu o priestupku môže sa odvolať v plnom rozsahu len obvinený z priestupku, a ak ide o mladistvého, v jeho prospech aj jeho zákonný zástupca a orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Poškodený sa môže odvolať len vo veci náhrady škody. Vzhľadom k tomu však, že píšete, že Váš ex- druh je v podmienke, tak v prípade, ak by Vás okrem verbálneho útoku napadol aj fyzicky s tým, že by ste mali nejaké zranenia, o ktorých by ste mali aj lekársky záznam, mohli by ste podať trestné oznámenie pre trestný čin ublíženia na zdraví, s tým, že odporúčam, aby ste toto trestné oznámenie nazvali Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich spáchanie trestného činu, ktoré podajte na neznámeho páchateľa, aby ste sa Vy nedopustili trestného činu Krivého obvinenia (samozrejme že pri spisovaní, resp. podaní vysvetlenia ohľadom toho ako sa skutok stal, a kto ho spáchal uvediete, že Vás napadol Váš ex- druh ) a podajte ho na príslušnej prokuratúre, pričom takéto konanie Vášho ex- druha by dokonca mohlo byť považované za porušenie podmienky, v dôsledku čoho by sa vrátil späť do výkonu trestu a zvyšok trestu by si odpykal vo väzení.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte