Dobrý deň mali sme súd ohladne výživného a úprave styku a môj ex do toho zaplietol aj mojich rodičov v tom zmysle že huckám dcéru proti nemu, k čomu síce mám aj psychologický nález čo neuznali a že ja mám rodičovský byt napísaný na seba lenže oni majú do užívať tento byt.
A kvôli tomuto chcem len jednu otázku položiť môžem ho ísť udať za toto že ohováral moju rodinu na súde?
Dobrý deň,
v tomto prípade by sa mohlo jednať o trestný čin Ohovárania podľa §373 Trestného zákona, ktorého by sa páchateľ dopustil tým, že o Vás oznámil nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť Vašu vážnosť u spoluobčanov, poškodiť Vás v zamestnaní, v podnikaní, narušiť Vaše rodinné vzťahy alebo spôsobiť Vám inú vážnu ujmu. Pokiaľ by toto konanie nemalo intenzitu trestného činu, mohlo by sa jednať o priestupok, ktorého sa dopustí ten, kto inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech. V prípade preukázania takéhoto priestupku, by porušiteľovi mohla byť uložená sankcia do 33 Eur. Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu prejednávajú a objasňujú orgány Policajného zboru. Mohli by ste podať takéto trestné oznámenie, ale budete musieť toto oznámenie podložiť nejakými dôkazmi, ktoré by preukázali, že toto konanie Vášho exmanžela, či expriateľa Vám spôsobilo ujmu, resp. Vás poškodilo na Vašich právach.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte