reklama

Ostala som sama s dietatom

Dominika555 , 31. 10. 2013 - 07:40

reklama

Ahojte, momentalne som v 5 mesiaci tehotenstva. Mam 17 rokov. Ked som sa s priatelom dozvedela ze som tehotna ja som rozmyslala nad potratom. Po case sme si to rozmysleli ,ze dietatko si nechame. S priatelom som chodila 5 rokov. Teras ma opustil a ani neviem preco. Mam to strasne tazke. Smútok Priatel nechce o mne ani pocut a ani ma vidiet. Mate niekto podobne skusenosti ??


reklama


reklama

Lenka R, Št, 31. 10. 2013 - 08:34

Nepíšeš koľko má priateľ rokov, asi dostal strach a potrebuje nejaký čas... neviem . Ale porozprávať by ste sa určite mali, či už zostanete spolu alebo nie, je otcom tvojho dieťatka.
Píšeš , že máš 17- asi bývaš ešte s rodičmi. Neboj sa maminka ti určite s drobcom pomôže. Kvôli tomu maličkému čo čakáš, by si sa nemala trápiť, viem, že je to ťažké, ale teraz sa musíš snažiť, aby si bola maximálne v pohode a aby tvoje dieťatko bolo zdravé a v poriadku.
Často krát sa nám zdá, že je všetko čierne a nevidíme východisko, ale ono nejaké riešenie sa vždy nájde a nikdy nič nie je až také zlé ako sa nám to javí.Držím ti moc palce Objímam Objímam Objímam

apple, Št, 31. 10. 2013 - 10:54

držím palce, porozprávať by si sa mala i s otcom dieťaťa, aby ti aspoň prispieval peniaze, verím, že časom sa všetko zlepší, možno sa začne zaujímať i o dieťa, z osobnej skúsenosti viem, že plač a donucovanie nič nevyrieši Hambím sa ale i s rodičmi by si sa mala porozprávať... ty sa sústreď na seba a miminko, aj škola sa dá zvládnuť popri dieťatku(individuálne alebo s pomocou rodičov denne)

Polárka, Št, 31. 10. 2013 - 11:07

Áno Áno Áno úplne súhlasím s Apple. Dievčat, ktoré napr. aj tu na NM začínali ako slobodné maminy, alebo aj sú slobodné maminy je viac. Nie si sama. Viem, slabá útecha. Ale s pomocou a podporou rodiny sa to dá zvládnuť. Treba sa zaoberať teraz sebou a dieťatkom a dovoliť si ostaným veciam dať čas nech dozrejú, lebo nemôžeš rozhodovať za iného dospelého človeka - to musí on sám. Poprípade si pozisťovať veci ohľadom výživného, obehať úrady, poriešiť praktickú stránku veci - niečo, načo máš reálny dosah. Ešte ma napadlo, ako sa k veci stavajú rodičia tvojho ex-priateľa ? Budú starými rodičmi. Ak by mali záujem aspoň oni udržiavať kontakt s dieťatkom, bolo by to možno dobré. A možno sa časom začne zaujímať aspoň o dieťatko aj ex-priateľ. Moc držím palce Zlomené srdce Objímam

akalenkak67, Št, 31. 10. 2013 - 12:03

Aj moja dcéra otehotnela v 17-ke.Príbeh ako ten tvoj.Malá vnučka má teraz už 3,5roka.Bývajú s nami a dcéra poberá náhradné výživné.Otecko malú nebol navštíviť ešte ani jediný raz.Starí rodičia z druhej strany tiež nemajú záujem.Vraj čo oni majú s tým.
Dá sa to zvládnuť.Len si pre istotu nerob zbytočné nádeje že otecko sa vráti.Ak sa nevráti,zbytočne by si sa trápila.A v prípade že si to rozmyslí a vráti sa k vám,budeš mať radostné prekvapenie.Netráp sa.S rodičmi to určite všetko zvládneš.

esmeralda123, Pi, 01. 11. 2013 - 00:49

aj ja som sama s dcerkou...a nemám ani rodičov. Otecko sa na nás vykašlal po porode a dcerku si nevidel, peniaze mi neposiela a vobec so mnou nekomunikuje akoby sme ani neexistovali. A kedže som bola nezamestnaná poberám len Rodičovský príspevok. Je to hrooooozne ťažké a bez pomoci kamarátok, ktoré mi občas kupia plienky pre malinku by som sa asi zbláznila. Ja rozmýšlam nad brigádami, ale malinkú mi nemá kto postrážiť, tak tu teraz kalkulujem s jaslami, ale to by som musela zarobiť aspon 500€ v čistom...hmmm no neviem si to predstaviť, lebo dcerku plne kojím a do jasiel už bude musieť normálne papať, lebo mliečka nemám nazvyš, takže nemám čo odstiekať. Dcerka má 5 mesiacov apoviem Ti tie začiatky boli na psychiku veľmi ťažké. Nemal mi kto pomocť a stale som dúfala, že sa ocko spamätá...Dnes už viem, že on si niekde žije krásny život a vobec sa netrápi tým, že my dve nemáme...aj tak stále verím, že sa spamätá. Mám podanú žiadosť o výživné pre dcerku a tiež som podala o výživné na nevydatu matku, tak teraz čakám čo bude. Drž sa a buď rada, že sa máš na koho obrátiť a rodičia Ti pomožu. Tí moji by mi pomohli, ale už nie sú... Zlomené srdce dcerka ma drží v pohode, hlavne ked si mrmle a tvári sa, že sa so mnou rozpráva- je to krásny pocit

apple, Pi, 01. 11. 2013 - 12:38

teraz veľa mamičiek tvorí a predáva svoje výrobky, by ti to aspoň trošku pomohlo, držím palce Zlomené srdce

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama