Tvarohové guľky s ovocím

Pridal/a fidorka

Pomerne rýchle a vďačné jedlo, hlavne pre deti a všetkých, ktorí majú radi ovocie.

Tvarohové guľky s ovocím - recept
Porcie
Porcie
Zdrojrodina
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
20 minút

Ingrediencie

500gramovtvaroh
2kusyvajce (podla velkosti)
300gramovdetská krupica
1kusvanilkový cukor
 kuspráškový cukor (podla chuti)
125gramovmaslo
 kusovocie
300gramovsrtuhanka
1kusškoricový cukor
 kuscitrónová kôra

Inštrukcie

V miske zmiešame tvaroh, vajíčka a cukor podľa chuti, pridáme vanilkový cukor, maslo a vymiesime polotuhé cesto, ktoré sa nesmie lepiť a nesmie byť ani veľmi tuhé.

Keďže ako všetko, aj toto robím "od oka", tie dávky som písala len odhadom, ak sa bude cesto lepiť na ruky, treba dosypať krupicu, keby bolo veľmi tuhé, pridajte vajíčko, alebo maslo.

Z hotového cesta odoberám kúsky a balím do nich drobné ovocie - jahody, čerešne, višne, slivky, černice, maliny, kúsky jablka, čokoľvek.

Keď nemám po ruke žiadne ovocie, ale sa veľmi ponáhľam, urobím guľky bez ovocia , ale potom pridám na tanier kôpku pikantného lekváru alebo kompót.

Kým vyrobím guľky, zovrie voda, ktorú sme osladili a pridali štipku soli. Guľky vkladáme do vriacej vody a necháme vyplávať na povrch. Varia sa cca 3 minúty, maximálne 5, záleží na veľkosti. Ja si vždy jednu vyberiem, prekrojím a podľa toho vidím, či sú už hotové.

Kým sa guľky varia, v panvici roztopím na miernom ohni maslo, prisypem jemnú strúhanku, nastrúham citrónovú kôru z dôkladne umytého citróna, niekedy dám pomarančovú kôru, niekedy pridám škoricový cukor a všetko opražím.

Hotové guľky vyberám z vody rovno do pripravenej strúhankovej zmesi, obalím a na tanieri už len posypem cukrom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
4
Priemer: 4 (5 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok