Šuhajdy zo salka

Popis

Pridávam recept na šuhajdy zo salka, ktoré sú u nás veľmi obľúbené. Zároveň sa ospravedlňujem za trochu nekvalitnú fotografiu.

Šuhajdy zo salka - recept

Zhrnutie

Porcie
košíčkov
Zdrojrôzne
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

1plechovkasalko
125gramovmaslo (do plnky)
 trocharum
400gramovčokolády na varenie
250millilitrovsmotana na šľahanie
5polievkové lyžicemasla (do polevy)
40kusylentilky

Inštrukcie

Plnka: Uvaríme si salko (cca. 2 hodiny), resp. si kúpime už uvarené. Necháme vychladnúť. Po vychladnutí primiešame maslo a podľa chuti rum.

Poleva: V hrnci nad parou (resp. na miernom ohni) si za stáleho miešania roztopíme čokoládu v smotane na šľahanie. Necháme trochu vychladnúť a primiešame maslo.

Postup: Na dno košíčka dáme cca. malú lyžičku polevy a necháme ju stuhnúť. Potom dávame vrstvu plnky. Na plnku môžeme položiť lúpanú mandľu, prípadne oriešok. Ja niekedy priamo do plnky primiešavam aj kokosovú múčku. Dáme ďalšiu vrstvu polevy a ozdobíme lentilkou.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok