Ako odstrániť zápach z nafty

Junior sa pustil do opráv auta. Relatívne sa mu aj darilo. Čo nevedel, vždy pohľadal na youtube, takže auto opätovne funguje.

Lenže, nejak sme nedomysleli, že oblečenie, v ktorom robí, komplet napáchne od nafty. Niečo bolo priam umazané od nafty, teda v podstate masné. Intenzívnym máčaním v saponáte po dobu niekoľko dní som sa mastných škvŕn zbavila. Ale ten smrad. Neviete, ako odstrániť ten?

Zatial som vyskúšala ocot. Výsledok je taký, že tepláky teraz cítim po nafte, jari a octe. Čo teda nie je žiadna výhra. Tie najhoršie kúsky má už odložené v garáži. Žiaľ, napáchla aj obľúbená mikina.

Už som dokonca konštatovala, že keby som bola to oblečenie rovno vyhodila, tak som asi aj finančne, aj ekologicky na tom lepšie ...

Nemáte nejaký trik na to, ako sa vysporiadať s takýmto zápachom?

Diskusie Naničmama.sk: 

Citronovou šťavou potrieť tá pohcuje zápachy a nechať dlho vetrať aj niekoľko dní na vzduchu kým zápach zmizne. Prípadne znova oprav už len v sóde BB s citrónon a opäť nechať dlho vyvetrať.

vetrá sa to už dva týždne. Ale je pravda, že sodu som zatial nedávala. To plánujem tento týžden, musím najskor kupit dostatočné množstvo.

A keď hovoríš, tak vyskúšam asi aj ten citron, vďaka.

Mam v poháre už niekolko rokov naloženú pomarančovú kôru v octe. Len to je extra silné, tak sa bojím, že jedn zápach by to odstránilo a druhý pridalo:)

som vďačná,že som od mala deti prezliekala a tak som nebola nútená dennodenne prať..

ale to neber ako výčitku!

boli veci do školy,na doma a na dvor-teraz sú do garáže..takže vôbec neriešim či smrdí alebo nie.Operiem a ak cítiť neriešime-sú to predsa veci do garáže.

Monterky periem ich tak,že na noc to máčam do pracieho prachu s pridaním sody potom ručne prebehnem kefou s nejakým odmasťovačom a potom práčka +prach na pranie zas so sodou.nespomínam si na nejaký extra silný zápach nafty a to chodí synátor pomáhať do autodielne.

no čo synak bude mať tepláky a mikinu určené už len do garáže a vyriešenéSlnko

Jaaj, ve´d on sa prezlieka hned ako prejde dvere svojej izby. Akurát ta jedna mikina pod bundou ušla. A teplaky boli na doma. Akurat to robil dosť dlho, tak padli dvoje tepláky, dve tričká. Doteraz nejaké veci na špinavšie práce  nepotreboval. Proste sme mali zavedené iba dve kategorie - veci na doma a tie ostatné, v ktorých sa chodí von, do školy, k starej mame, na pivo....

Možno to je tou mojou posadnutosťou praním všetkého PohodaPohoda a precitlivosťou na vône rôzneho druhu.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok