Jablkové kvety s marcipánom

Popis

Efektný, málo surovinový, nie zložitý koláčik na jesenne dni

Jablkové kvety s marcipánom - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojinternet
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
55 minút

Ingrediencie

6kusyčervené jabĺka
2kusylístkové cesto
1kusmarzipan
1polievková lyžicacitrónovej šťavy
cukor, škorica

Inštrukcie

Do hrnčeka dáme variť vodu s lyžicou citrónovej šťavy. Jablká prepolíme, odstránime stred a nakrájama ne tenučké pásiky. Vkladáme do hrnca po poloviciach jablka, keď voda prudko vrie a necháme ich tam 60 sekúnd - jablká ostanú "zabarené" ale nesmú sa rozpadať. Vyberieme a necháme vychladnúť tak.

Cesto odbalíme, rozdelíme na 6 dielov. Každý plátok obložíme lupienkami jablka tak, aby jeden ležal na predchádzajúcom (ako domino) šupkou hore - mimo cesto. Pod jabĺčka položíme plátky marcipánu. Môžeme poprášiť škoricou. Cesto prehneme tak, aby boli jablká akoby vsunuté do prehnutého listu a už len stočíme do ruličky.

Pečieme na plechu na mafiny. Ja som každý posadila pre istotu ešte aj do silikónového košíčka.

Pečieme 30 minút na 170stupňov. Treba nazrieť, či sa nechytajú prirýchlo, alebo ešte či ešte chvíľu nepotrebujú.

Poprášime práškovým cukrom.

Dobrú chuť!

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

yyzerá to fakt výborne. A verím, že to tak aj chutilo.

Tento recept som videla aj s lekvárom (miesto marzipánu). Na posledný kúsok som si nejak zle vyrátala ten marcipán a tak som ho skúsila s malinovým lekvárom. Chuťovo, že môže byť. Nebolo to tak príkro sladké. Ale esteticky sa to "rozčaplo" a nedržalo tak tvar, ako keď marcipán vychladol - predsa len plastelina je plastelina Chichocem sa .... Skúsim na oslavu ich urobiť menšie - tieto kusy boli fakt mega ... žiadne šípkové krehotinky ... porádna veľkokvetá kvetina Veľký úsmev ... apropo - deti ohodnotili koláč, že im chutí - hlavne ten práškový cukor na vrchu Pohoda.

Veľký úsmevPohodaVeľký úsmev

u nás v rodine sa traduje jedna taká príhoda, stará je už asi 60 rokov, možno aj viac. Babka s dedom robili zabíjačku. Veľká rodinná udalosť. Na záver dňa veľké hodovanie, kopec jaterníc, jelít, kapustnica, pečené mäso.

A vnučka zahlásila: "No babka, z celej zabíjačky boli najlepšie tie kyslé uhorky" Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Kto zažil zabíjačku a ten mastný opar všade sa ani nečuduje tej hláške - u nás bývali najlepšie studené jabĺčka priamo z pivnice.

ÁnoÁnoÁnoVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheÁnoÁnoÁnood vnučky to bolo trefnééé...

Tak na tento skvost sa už dva roky odhodlávamChichocem sa a stále nemám odvahu /či nervy?/ Hambím sana to zavinutie krehkých jabĺčok do cesta...No tie Tvoje vyvolávajú WAU efektÁnoÁnoÁno, takže asi si dodám guráž a skúsimÚsmev...

Moja, zavinutie je absolútne jednoduché. Tie jabĺčka urobia samé všetko.Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok