brokolicová roláda

Popis

ďalší z mojich zdravých receptov

brokolicová roláda - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojimprovizácia
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

1balíkmrazená brokolica
1trochašpaldová múka
1kusvajíčko
1trochaslaninky
1trochasoľ, čierne korenie,kurkuna, muškátový oriešok

Inštrukcie

Tentokrát som použila mrazenú brokolicu , ale lepšia by bola čerstvá . Orestovala som ju na troche na drobno nakrájanej slaninke , kto chce zdravšiu verziu, tak namiesto slaniny sa dá použiť troška olivového oleja, ale takto je to chutnejšie a dobre to vonia. Aj keď sa snažím o zdravú stravu, slaninku mám rada skoro do všetkého, aspoň kúsoček :-)

Ochutíme trochou soli, mletého čierneho korenia a kto má ako rád a som dala i trochu kurkumy a nastrúhala trošku muškátového orieška. Zmiešame so špaldovou múkou a jedným vajíčkom, vytvarujeme do valčeka alebo sa múže dať do formy, to už kto ako chce a dá sa zapiecť do trúby. Potom som to nakrájala na plátky,ale ani naaranžovať a spraviť fotku som nestihla, lebo sa mi na tú roládku vrhli moji chlapi a  len sa po nej zaprášilo.

 


 

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok