Život slovenskej truck driver v US

Ahojte dievčatá, dlho som a neozvala, ale som akosi veľmi busy, že nemám už taký čas písať, aj keď občas mrknem čo u Vás nové. Pomaly už sa potlkam po US 8 mesiacov, zhruba okrem piatich štátov som už zaháčila do každého. Už my zostala len Alaska, Havajie, North Dakota, Michigan and Oregon. Do prvých dvoch treba ísť len lietadlom na dovolenku. Uplne sa moj zivot zmenil up side down. Uplne novy zivot. Za kazdym novym nakladom nove dobrodruzstvo. Niekedy dispach naháňa ako zdutu kozu.

Čím som viacej na cestách tak si uvedomujem, že strach ma veľké oči, aj keď všetko je veľmi založené na počasí. Počasie tu hra veľkou rolu. Cez zimu je to naozaj ťažká práca., hlavne keď vezies náklad na Severozápad US. Keďže máme chladničku vozime väčšinou potraviny, na západ napríklad zamračené produkty ako pizza, cesto, predpripravene dinners a na východ alebo do vnútrozemia ovocie ako pomaranče, mandarinky, jablká a z mexických hraníc zeleninu, ktorú dovážajú z Mexico.

Komentáre

Keď som prvý krát šoférovala pri Mexico hraniciach, tak som bola vystrašená, mám to ešte v sebe zafixované počas komunistickych časov na poľských alebo maďarských hraniciach. Ešte som nevidela tu stenu o ktorej Trump rozprava, ale pohranicie je strazene moze aj 100 km do vnutrozemia.Kazdy kamion , ktory vezie náklad pri Mexico hraniciach je kontrolovany psami, pohraničiari sú ok, keď vidia,že si citizen. Ked prechadzam juznymi statmi, tak si velmi spominam na Karla Maya a jeho dobrodružné romány o Indiánov, teraz som v Arizone kde je územie apachov and navajo.Vela je tu Indiaskych obchodov z ich vyrobkami, hlavne bizuteria

Tomu sa povie ozaj dobrodružstvo, aj s adrenalínom aj s poznávaním krajiny. Áno

V Texase som prechádzala cez El Paso, či Rio Grande. Naozaj sa dá veľa vidiet aj za volantom. Nerada sofeferujem v Californi, sú tu veľmi obmedzené rulls pre kamióny, a pokutu sú obrovské .

Tak riadne dobrodružný život máš.

Môžem sa spýtať aj na praktickú stránku veci? Oblečenie musíš mať so sebou. Ako ho perieš? Spýte vždy v kamione, alebo aj v nejakých moteloch?

V trucku máme 2 poschodove postele, chladničku, mikrovlnku, televízor, veľa policiek na oblečenie. Shower berieme na truck stops, tam kde berieme naftu. Väčšinou tieto truck stopy majú membership card, kde potom kávu a showrrs máš za darmo ako i máš znizku 5 centov na každom galone disiel My máme takú kartu na company Love's, kde vacsinou spime a vzdy musíme brat palivo. Keď viem kde idem, tak vtedy hádže adresu v telefóne a viem presne kde sú tieto stopy, aká je cena paliva a vtedy si vybieram najlacnejší stop.

To znie zaujímavo, takže spíte v aute, periete na pumpách a čo varenie, to asi nie, to sa zrejme niekde najete? Inak neleziete si s manželom na nervy? Chichocem sa

Tak isto majú tieto stopy majú práčky a susicky, ale keď robím pranie malo kedy vidím, že by niekto pral. Keď MM bol sám tak nikdy nepral, vždy doniesol haldy prania domov, ale teraz perieme i keď musím tie masiny dobre vyumyvat, keď do nich dam prať moje prádlo, MM vždy vraví že presadzam.

Jasne ženy sú ženy, ty by si to prádlo, len sebe domov doviezla. Hambím sa

Predpisy sú také, že môžeš soferovat 11 hodín denne, začínaš s 8 hodinami a keď máš tri prestávky tak Ti pridáva computer 3 hodiny extrsPotom musíš mať 10 hodinovy odpočinok a po 70 hodinách misiách povinne odpočívať 34 hodin.polícia pri inspecion kontroluje hlavne tvoj e log ako sa to tu vola. Väčšinou sa stava,že máme 34 hodinovy odpočinok na cestách, tak vtedy robíme pranie, často chodíme do kina. Teraz vidíme všetky nové filmy. Vyberám tak aby sme videli aspoň dva, keď sa jeden skončí tak prechadzame do druhej sály kde začína druhý. Je to nelegálne ale ktovie. MM väčšinou pri druhom zaspí keď teraz tie kresla urobili take makucke, že sa môžeš v nich divat po ležiacky.

Takže občas to zaváňa aj dovolenkou, hlavne to spanie v kine. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe Únava robí svoje.  Asi závisí aj kde sa práve nachádzate a aké je tam počasie. Nemáte zimu v aute, ked v ňom spíte v zimných mesiacoch na severe?

Ja som bola vždy zmrzluch, a MM pravy opak, zo začiatku my to vadilo, že na noc keď sme spali vždy vypyna truck a je veľmi zima, ale teraz som si už na to zvykla, dobrá perina a teplé pyzamo, v zime sa lepšie spí, predstáv si že som začala lepšie spávať ako v posteli doma. Táto zima dala tiež pobaliť, boli tu naozaj zimu a keď boli- 32 C tak truck musí celý čas byť nastartovany lebo by brzdy zamrzli, čo sa nám raz stalo v Montane,a zasa na juhu ked nemas chladenie tak sa nevyspis. Vlastne viacej my vadí to chladenie.

Takže veselo, to vážne je celý čas čo spíte, celú noc napríkad naštartovaný ťahač? Ako rozumiem, že je veľka zima, len hučí, to smrdí to, je to bezpečené ..?

Keď je nastartovany truck tak chodí veľmi ticho , ale najviac sramoti trailer, lebo ako som povedala, vozime potraviny, ktoré musia byť v chladničke, ktorá je celý čas zapnuta, záleží ale potraviny , teraz napr. Vezieme do Los Angeles zamrznute pripravene mäso na stajky a to musí byť až na - 25 C,takže chladnička veci na plné pecky, keď teraz je tu vonku okolo 20 C. potom asi budeme vracať so zeleninou a tej stačí teplota len okolo 2 stupňov. Vtedy sa chladnička nezačína až tak často. No niekedy si z MM perieme na nervy a to poriadne, prakticky sme celý čas spolu, čo predtým nebyvalo., ale dá sa to vydrzat.ale pár krát som už chcela lietadlom vracať domov, ale to bolo v tých zaciatkoch.mm bol dlho nauceny sám a zrazu bol jeho priestor narušený, nepáčia sa mu zmeny, ja som dosť výbušná, takže musela som vniesť viacej tolerancie . Väčšinou si navarime doma , a potom už len prihrievame. Máme malú trubu ,kde pečieme pizzu, snažíme sa nekupovat veľa amerických dzonkov, ale radšej pripraviť svoje.bola som nauceny veľa športovať a teraz my to chyba, snažíme veľa chodiť v prestávkach ale aj tak som trocha pribrala, iny štýl zivota.
Každý deň iny výhľad zo spálne

no to je absolutne iný štýl života, ako poznáme.

Raz som sledovala program, kde muž zobral na celeé prázdniny svoju ženu a de deti do auta. Pochvalovali si, lebo ušetrili za nájom bytu cez prázniny. Oni sa trochu častejšie sťahovali. A vraj to bolo super, lebo veša videli.

On tuším popri tom aj cvičil, lebo bol v chudnúsom programe. Tak sa snažil dodržiavať. Ale ako presne, to neukázali

Je to naozaj ťažké, celý čas sedíš, čas naháňa, lebo delivery sa musia dodržiavať, keď prídeš neskoro tak potom ta odsuvaju a musíš dlho čakať, najviac času sa stráca pri nakladaní alebo vykladani. Niekedy tam stojíme aj pól dňa. Až teraz vidím ako to je. Vzdy som bola nahnevana ked mm prisiel neskor ako povedal.Som ok, a veľmi ma teší, že takto môžeme viacej pomahat dcere pri splácaní Colllege aby si nemusela brat veľa pôžičiek na jeho dokončenie. Ani neviete ako je to keď máte školy zadarmo. Našťastie sa dobre učí a ma nejaké to štipendium, ale rozdiel treba platit a čo nie je až taká malá čiastka.

Pepka, veľmi ťa obdivujem .... ÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskam

Dakujem, ale pravdu povediac, ja sama sa cudujem, ze som sa na take cosi dala. Ale naozaj pomaly prichádzam na to, že sa mi to vcelku páči. V office začínala byť trochu nuda a hlavne keď dcéra odišla na Colllege ,vela rokov bola moje prirority, zrazu ma svoj zivot, citila som ze potrebujem zmenu, neviem či som urobila dobre lebo kto mení safety job v pokročilom veku za rizikový.

matecsvoj kamion a sami si dohadujete prepravu?

alebo robite ako zamestnanci pre nejaku firmu?

 

Mame svoj truck and trailer, ale robime ako owner operator pre trucking company v Saint Louis, MO, ktora nam dava loads.

Áno želám veľa šťastných kilometrov a iba pozitívne zážitky

 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok