nuz veru ja nemam problem. v pohode zaspavam, spim aj vstavam. akurat si podvecer vravim - ake vidno a kolko je uz hodin
vcera aj dnes sme do skoly dobiehali na poslednu chvilu , ale to urcite s casovym posunom nesuvisi
Eva
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Dievčatá, čo s vami robí časový posuv, hlavne ten jarný? Mám pocit, že aj keď sme vďaka sviatkom dostali k dobru deň dva na aklimatizáciu, že mi to veľmi nepomohlo. Včerajšiue noc som prebojovala, dnešné vstávanie bolo ako za trest.
Ponúkam vám názory k tejto téme od odborníka na spánkovú medicínu Imricha Mucsku z článku o problémoch so spaním Kým budík zazvoní
Z hľadiska spánkovej medicíny to nie je šťastné riešenie. Imrich Mucska hovorí, že sa tak dominantne uprednostnili ekonomické záujmy pred zdravím. Taký posun má negatívny dopad na zdravie populácie, i keď je tu značná individuálna variabilita. Jednoznačne horšie podľa neho ľudia znášajú skrátenie spánku, skoršie ranné vstávanie, vstávanie do tmy.
„Už hodinová zmena spánku môže u niektorých jedincov – a je to 10 až 15 % populácie – viesť k závažným poruchám spánku. U niekoho sa to môže v priebehu týždňa až desiatich dní ustáliť, ale, žiaľ, u niektorých pacientov to môže viesť k nespavosti či inej poruche spánku,“ hovorí lekár. K základným pravidlám spánkovej hygieny patrí chodiť spať pravidelne v určitú dobu v rozmedzí pol hodiny a pravidelne vstávať, neposúvať umelo spánok.
Podstatne viac o problémoch so spánkom aj o možnostiach ako im predchádzať nájdete v pôvodnom článku na primar.sme.sk