Matematika hrou: matematické hry na rátanie do desať

Matematika dá občas zabrať a preto sa pri nej treba zahrať:) Počítanie do desať sa dá naučiť aj cez hru, cieľom je, aby deti nemali pocit, že sa musia len učiť. A netreba nakupovať drahé pomôcky, postačí aj to, čo nájdete doma a hra na matematiku sa môže začať.

Ako sa naučiť počítať do desať?

Vyrobte si pomôcku, s ktorou to pôjde hravo. Na starý kartón nalepte vrchnáky s uzávermi z fliaš. Namiesto farebných brmbolcov môžete použiť gombíky, cestoviny, malé hračky, s ktorými sa už dieťa nehrá. Jednoducho, čokoľvek, čo máte po ruke.

Krabica z topánok alebo matematika hrou

Krabica a dva poháre s vyrezaným dnom môžu poslúžiť ako pomôcka pri učení. Sčítavanie do desať pôjde ľahšie, ak ho podáte hravou formou. Do pohárikov môžete hádzať korálky, guľôčky, hračky. S lentilkami by sme to neskúšali, ich prípadná konzumácia by výrazne narušila výsledky. :)

Poznávanie čísiel a rátanie do desať

Toto je už sofistikovanejšia hracia výbava, ale nič vám nebráni vyrobiť si ju z kartónu. Okrem čísiel potrénuje dieťa aj jemnú motoriku.

Drevené koráliky na rátanie do desať

Tento matematický náhrdelník si síce na krk nezavesíte, ale určite bude dobrou pomôckou ako dieťa naučiť postupnosť čísel.

Naučte sa počítať do desať hravo s pripináčikmi

Veľmi jednoduchá a účinná pomôcka sa dá vyrobiť takmer z ničoho. Hrubý kartón, farebné pripináčiky a gumičky dobre poslúžia pri snahe naučiť deti počítať.

Ako sa naučiť počítať? Vytiahnite štipce

Štipce doma určite máte a určite nájdete aj kus kartónu. Veselé počítanie sa môže začať.

Pomôcka na rátanie do desať

Rolky toaletného papiera alebo drevený tubus premeníte na vzdelávaciu hračku raz-dva. Spočítavať môžete paličky, špajdle, ceruzky alebo aj špagety.

Matematická hra so zvieratkami a štipcami

Ak vaše dieťa netrpí chorobným strachom z pavúkov, tak by sa mu mala táto hra páčiť. Aké číslo je na tele pavúka, toľko nožičiek, teda štipcov, mu treba pripnúť. Ak je pavúk problém, ponúknite mu iné zvieratko, napríklad lienku, prípadne to môžete skúsiť aj so slnkom.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok