reklama

Depkáče

Pridal/a alioska dňa 03. 04. 2018 - 19:40 - Recepty alioska
Depkáče, Drobné pečivo, recept, alioska

reklama

Depku zaženú alebo navodia ak ich treba zdobiť 100 Váľam sa od smiechu po podlahe Môžeme si spraviť makovú, kakaovú, orechovú verziu.

Ingrediencie

350 gramov hladká múka
1 kus Hera
1 balík vanilkový cukor
1 balík prášok do pečiva
1 kus vajce
200 gramov práškový cukor
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou

Postup

Všetko spolu zmiesime a vypracujeme hladké cesto.Môžeme ho nechať dve hodiny stáť ale nemusíme.Ak sa nám zdá moc riedke, pridáme trošku múky.

Toto je základné cesto, ak chceme kakaové, pridáme dve lyžice kakaa.Ak chceme orechové, pridáme za hrsť orechov.Ak chceme makové, pridáme mletý mak.Môžeme použiť aj nemletý mak, vtedy pridáme ešte 3 škoricové cukre.

Vyvaľkáme a vykrajujeme tvary podľa potreby, pečieme na 110 stupňov asi 7 minút.

Zliepame lekvárom.Zdobíme čokoládou, poťahovou hmotou, citrónovou polevou, podľa potreby.

Výnos
40 Porcie
Celkový čas
0 minút
Čas prípravy
0 minút
Čas varenia / pečenia
0 minút

reklama


reklama

M.á.r.i.a, Ut, 03. 04. 2018 - 20:18

Linecké na 110 stupňoch ??? To sa musia piecť najmenej hodinu Chichocem sa

alioska, St, 04. 04. 2018 - 10:41

Zlatik,pečiem ich asi 8 min,sak to uvidíš....ja mam asi zle nastavený ten štuplík na rure,šak mam ruru už 16 rokov...Chichocem sa..ale nepečiem určite na 160...tak daj tých 120...uvidíš...

M.á.r.i.a, St, 04. 04. 2018 - 10:46
Tak na tých 120 môžem sušiť tie pavlove tortičky....to máš zaujímavo nastavenú teplotu. Ale každá si poznáme svoje rúry ako pečú.
alioska, St, 04. 04. 2018 - 10:51

Ta vera tak...maš pravdu..každá si poznáme tu kámošku ruru..

 

balalajka, St, 04. 04. 2018 - 10:56

Záhada rozlúštená - Alioska má viac cukru, ktorý rýchlejšie karamelizuje, rýchlejšie tmavnú. Na druhej strane - otázka je fakt ešte hrúbka cestíčka a nastavenie štuplíka.

Rozhodnutá som to vyskúšať - hlavne makovú verziu - tú by mi možno ešte manžel zjedol Veľký úsmev

Kamila, St, 04. 04. 2018 - 11:07

Ono je to hlavne o rúre, každá je iná .... Úsmev

alioska, St, 04. 04. 2018 - 13:09

presne...pruser u mna je to,že už aj tú rúru zapínam...pocitovo..Chichocem sa

alioska, St, 04. 04. 2018 - 13:08

Zlatik hrubka nejaké 3-4 mm??..ved vieš také akurát...Chichocem sa..fakt nemeriam,nevážim...a do tých makových sa nehanbi a šupni aspon 3 sáčky škoricového cukru...

balalajka, Št, 05. 04. 2018 - 06:00

Ide sa mleť mak! S odvahou Johanky z Arcu hlásim do útoku. Váľam sa od smiechu po podlahe

Počuj, ako tu Gitka písala, že ich už robila podľa časopisu - tuším aj ja som ich podľa toho tvojho receptu už piekla Veľký úsmev. A boli mňam.

alioska, Št, 05. 04. 2018 - 09:50

nemel!!!..ide tam aj celý a je to lepčieeeee

balalajka, Št, 05. 04. 2018 - 10:04

Ešte aj lenivá a nemleť môžem byť? Váľam sa od smiechu po podlahe

To fakt už MUSÍM skúsiť.

púpavienka, St, 04. 04. 2018 - 13:24

Podľa mňa tam kde ide do lineckých prášok do pečiva treba nižšiu teplotu, mám rúru podobnú ako ty. U mňa 150 je hrozne veľa a beda ešte pri ventilátore.

Škoda že už nemôžem, ja som ich raz robila ked si mala recept v časopise a prvý plech teda sa roztiekol až tie dalšie som piekla pri nižšej teplote a boli super.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama