Depku zaženú alebo navodia ak ich treba zdobiť 100
Môžeme si spraviť makovú, kakaovú, orechovú verziu.
Ingrediencie
| 350 | gramov | hladká múka |
| 1 | kus | Hera |
| 1 | balík | vanilkový cukor |
| 1 | balík | prášok do pečiva |
| 1 | kus | vajce |
| 200 | gramov | práškový cukor |
Postup
Všetko spolu zmiesime a vypracujeme hladké cesto.Môžeme ho nechať dve hodiny stáť ale nemusíme.Ak sa nám zdá moc riedke, pridáme trošku múky.
Toto je základné cesto, ak chceme kakaové, pridáme dve lyžice kakaa.Ak chceme orechové, pridáme za hrsť orechov.Ak chceme makové, pridáme mletý mak.Môžeme použiť aj nemletý mak, vtedy pridáme ešte 3 škoricové cukre.
Vyvaľkáme a vykrajujeme tvary podľa potreby, pečieme na 110 stupňov asi 7 minút.
Zliepame lekvárom.Zdobíme čokoládou, poťahovou hmotou, citrónovou polevou, podľa potreby.
Zlatik,pečiem ich asi 8 min,sak to uvidíš....ja mam asi zle nastavený ten štuplík na rure,šak mam ruru už 16 rokov...
..ale nepečiem určite na 160...tak daj tých 120...uvidíš...
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ta vera tak...maš pravdu..každá si poznáme tu kámošku ruru..
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Záhada rozlúštená - Alioska má viac cukru, ktorý rýchlejšie karamelizuje, rýchlejšie tmavnú. Na druhej strane - otázka je fakt ešte hrúbka cestíčka a nastavenie štuplíka.
Rozhodnutá som to vyskúšať - hlavne makovú verziu - tú by mi možno ešte manžel zjedol ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ono je to hlavne o rúre, každá je iná .... ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
presne...pruser u mna je to,že už aj tú rúru zapínam...pocitovo..![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Zlatik hrubka nejaké 3-4 mm??..ved vieš také akurát...
..fakt nemeriam,nevážim...a do tých makových sa nehanbi a šupni aspon 3 sáčky škoricového cukru...
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ide sa mleť mak! S odvahou Johanky z Arcu hlásim do útoku. ![]()
Počuj, ako tu Gitka písala, že ich už robila podľa časopisu - tuším aj ja som ich podľa toho tvojho receptu už piekla
. A boli mňam.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
nemel!!!..ide tam aj celý a je to lepčieeeee
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ešte aj lenivá a nemleť môžem byť? ![]()
To fakt už MUSÍM skúsiť.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Podľa mňa tam kde ide do lineckých prášok do pečiva treba nižšiu teplotu, mám rúru podobnú ako ty. U mňa 150 je hrozne veľa a beda ešte pri ventilátore.
Škoda že už nemôžem, ja som ich raz robila ked si mala recept v časopise a prvý plech teda sa roztiekol až tie dalšie som piekla pri nižšej teplote a boli super.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
![]()
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Linecké na 110 stupňoch ??? To sa musia piecť najmenej hodinu