neviem vyplnit tlacivo na matersku

Dobry den,

bola som na soc.poistovni a povedali mi ze mam narok na matersku ktoru neviem vyplnit kebo tam je toho vela a pise tam nieco o nemocenskom poisteni a ja neviem co tam vypisat.Najradsej by som sa nato vykaslala na cele vypisovanie ktore Vam nikto na soc.nepomoze vyplnit.Rodicovsky prispevok je jednoduhsie vypisat.Neviem co s tym.

A tiez neviem kedy pride prva materska ked termin porodu mam 7.12.2017. 

Az ked im predlozim rodny list alebo kedy ? A rodicovsky je len 8 mesiacov a potom im musim pisomne oznamit ze prechadzam na matersku dovolenku ? Alebo staci ustne ? 

Komentáre

Dobrý deň, predpokladám, že nemáte zamestnávateľa. Nárok na materskú máte 6 až 8 týždňov pred očakávaným termínom pôrodu. Na materskej - doklade je potvrdenie od gynekológa a on to väčšinou vyráta sám tých 6 týždňov pred 7.12.2017. až po ukončení poberania materského vznikne  nárok na rodičovský príspevok. 

Nie nemam zamestnavatela.A v odpovedi zo socialnej poistovni mi prislo ze mam narok na materske vo vyske 0,74130000 Eur za den.To si mam dat krat 30 dni ? Pred otehotnenim som pracovala na dohodu kde nebol prijem taky aky som v skutocnosti dostavala a teraz neviem ci mi to z toho vypocitali alebo ako prisli k tomu cislu za dem ?

Dobrý den, tak to by ste mali mať rodičovský príspevok od začiatku  (keďže by to bolo viac ako Vaša materská) - tieto podmienky od kedy už neovládam, ale to by ste mali vedieť zistiť na úrade práce, soc.v. a rodiny. 

a ano ak vám vyšiel 0,7413 na den tak dávka by bola krát počet dní.... to bude súvisieť s tým, že ste nemali žiadny pracovnoprávny vzťah s nejakou fixnou mzdou a na dohodu určite len zopár eur. 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.