Tvarohovo-kakaový koláč

Popis

Výborná kombinácia, aj drobné ovocie k tomu celkom pasuje. Použila som nižšiu bábovkovú formu, ale v pohode môžete spraviť aj mramorovaný koláč na plechu.

Tvarohovo-kakaový koláč - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod, 15 minút

Ingrediencie

tvarohová náplň
500gramovjemného tvarohu
4polievkové lyžicekryštálový cukor
1kusvanilkový cukor (1čl vanil.extrakt)
1kusvanilkový puding
100millilitrovmlieka
1kusvajíčko
Kakaové cesto
3kusyvajicka
150gramovkryštálový cukor
1kusvanilkový cukor
60millilitrovoleja
150millilitrovmlieka
200gramovpoloh. múky (celozrnnej špaldovej)
2polievkové lyžicekakao (karob
1kusprášok do pečiva

Inštrukcie

Tvarohová náplň

V miske ručne vymiešame všetky ingrediencie do hladkej hmoty

Kakaové cesto

Vajíčka s cukrom vyšľaháme do hustej peny, pomaly k nej prišľaháme olej. Znížime otáčky a na striedačku prilievame vodu a pridávame múku zmiešanú s kakaom a práškom do pečiva.

Bábovkovú formu vymastíme, vysypeme múkou a na dno rozotrieme cca 1/3 kakaovej hmoty. Na ňu nalejeme cca polovicu tvarohovej náplne, znova opatrne rozotrieme kakaovú náplň a postup zopakujeme. Ono aj tak mám pocit, že celé to dávkovanie, bolo také imrovizované. Na tvarohovú náplň môžete rozsypať ľubovoľné drobné ovocie, čerstvé aj mrazené.

Pečieme pri teplote cca 175° cca 60 minút, alebo podľa skúsenosti s vlastnou rúrou. Ak použijete vyššiu bábovkovú formu pridajte troch teplotu alebo čas a cca 15 minút pred dopečením odporúčam prekryť vrch alobalom, aby sa nespiekol., ak spravíte mramorový koláč na plechu postačí vám podľa mňa aj 40 minút. Po vypnutí rúry nechajte koláč ešte postať zo 10 minút v rúre pri pootvorených dvierkach.

Postup: 

Tvarohovo-kakaový koláč - recept postup 1
Tvarohovo-kakaový koláč - recept postup 2
Tvarohovo-kakaový koláč - recept postup 3
Tvarohovo-kakaový koláč - recept postup 4
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Je výborný, robievam ho na plech a voláme ho prešívaný lebo nalejem tmavé cesto a tvaroh tam dávam lyžičou ako vankúšiky. Mňamka

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok