Sme či nie sme bezmocní?

Už pár dní sa chystám napísať blog, na tému Sme, či nie sme bezmocní? Myslím, že všetkým je jasné, že naväzujem na tragickú udalosť, pri ktorej prišli o život dvaja mladí ľudia, novinár, ktorý odhaľoval odvrátenú tvár našich politikov a jeho priateľka, a to, čo po tom nasledovalo....  Každým dňom registrujem, ako šialene dej naberá spád. Ako mafianská niť z Talianska ustupuje do pozadia, aby nám tu bol podsúvaný maďarsko, židovsko, americký útok na našu krajinu ...

Primerane tomu všetkému gradujú emócie nielen u politikov. Až sa mi nechce veriť, čo všetko sa v našej malej krajine udialo za necelé dva týždne... Koľko špiny vyšlo na povrch, za ktorú nie je žiadna ochota prebrať zodpovednosť, vyvodiť následky. Zubami, nechtami, s hryzením a štekaním všade navôkol sa naša garnitúra drží moci. Tá sa otriasa v základoch, bude to však stačiť na zmenu? Korupcie tu bolo priveľa ... a čoho všetkého ešte, že musela prísť dvojnásobná vražda?

Pozorne sledujem súčasné dianie. Osobne mi stačí čítať články na nete, na priamu reč politikov, ozaj nemám žalúdok ani nervy. Rozprávam sa však na túto tému, s tými málo ľudmi, s ktorými som v kontakte. Dostáva sa mi odpovede, "sledujem, boli sme na pochode, ideme zas", " veľmi nesledujem, aj tak s tým nepohneme, aj tak si tí "veľkí" spravia čo budu chcieť"... až po také,  "permanetne pozerám správy v telke, až neviem poriadne spávať..." staršia generácia.... Poniekotrých sa radšej nepýtam. Hambím sa

Osobne riešim, ako si zajtrašok zmenežujem, aby som mohla ísť na svoj prvý štrajk?, lebo mi nie je ľahostajné, čo sa u nás už dlhú dobu deje. Lebo ak chceme niečo zmeniť, teraz je tá správna chvíľa sa o to pokúsiť, nech nájdeme zmysel nezmyselnej vraždy, alebo skôr pre spomienku na dva mladé vyhasnuté  životy. Maximálne spoločne presvedčíme, Most cez ...., aby nepodržal zostavu vo vládnej koalícii ...Čo bude nasledovať potom, si asi málokto trúfa odhadnúť, možnosti je viacero, ale bez zmeny to nepôjde ...

Dievčatá, ako vy vnímate dramatické udalosti posledných dní? Myslíte si, že je v našich silách niečo zmeniť? Pôjdete zajtra štrajkovať, či sa vlastne zúčastnite pochodu či demoštrácie "Postavme sa za slušné Slovensko"? Tu je zoznam miest, kde sa môžete pridať, keď vám nie sú ľahostajné udalosti nielen posledných dní.

Komentáre

Kamila, prežívam to veľmi intenzívne. Lomcuje mnou bezmocný hnev, šok, kam sa až dokáže spoločnosť dostať, ako je možné, že sme toto všetko dovolili... A mám obavy, že je to tak hlboko zakorenené, rozkonárené, že je malá šanca na zmysluplnú zmenu.

Ako bežný človek, v mojom bežnom, obyčajnom živote, to v podstate až tak nepociťujem, pokiaľ neviem, čo sa deje. Vždy ma pobúrilo, keď sa nejaká kauza prevalila, ponadávala som si, vo voľbách som volila tak, aby sa niečo zmenilo. A život šiel. Zrazu sa stala príšerná vec, niekto zabije dvoch ľudí a začne sa valiť špina. Je mi z toho zle, z toho, že ako bežný človek toto neviem, nevidím, nemám šancu ovplyvniť.

Pýtam sa, ČO tých ľudí vedie k tomu, aby predali svoju dušu, svoje svedomie, charakter, ľudskosť. Peňazí majú dosť, veď to sa ani nedá minúť, ani si to užiť. Je to túžba po moci? Je to túžba ovládať svet? A NAČO im to je??? Sú šťastní? Sú šťastnejší alebo spokojnejší ako ja? Určite nie. Môžu sa na seba pozrieť do zrkadla? Môžu spokojne spať? S vedomím, čo urobili, komu ublížili, koho ohrozili? Nedokážem to prijať, pochopiť, vcítiť sa. Pre mňa je to proti základnej morálke, proti cti, proti akýmkoľvek princípom.

Je mi z toho zle.

Hlboko, prehlboko cítim s mamami tých dvoch mladých ľudí. Cítim bolesť, ktorú prežívajú. Nech sa udeje čokoľvek, nach toto dopadne akokoľvek, tie ženy, tie matky budú cítiť smútok a bolesť do konca svojho života. A toto tí, ktorí to zapríčinili, nedokážu pochopiť, nech už púšťajú do sveta akékoľvek drísty.

Och, je mi ťažko...

Veď toto, smútok mám, pri strate detí, je nepredstaviteľný ... a na druhej strane arogancia poniektorých politikov neskutočná. ... a čo všetko je ešte za tým, že bolo "nutné" zabíjať.

obávam sa, že je toho ešte veľmi veľa, o čom nevieme...Smútok

Zmena - áno, ale čo ma desí je fakt, že v tej kakofónii politikov nevidím žiadneho "čistého" kandidáta alebo stranu, ktorí by boli schopní "vyčistiť Augiášov chliev" a priniesť skutočnú zmenu k dobrému. Bola som v uliciach v 89 a nehovorím, že by to bola chyba, no prišiel Mečiar a spol. a po ňom toto súčasné bahno. Som skeptická...

Súhlasím, presne o takom sa rozprávame, je tu niekto, kto môže nahradiť súčasných politikov? Na druhej strane, to nie je dôvod, aby to, čo tu máme dnes ostalo na večné veky a hlavne bez akejkoľvek zodpovednosti.

Dievčatá plne s vami súhlasím...nikdy som nemala ružové okuliare čo sa týka politiky a zvlášť na Slovensku-sme velmi malá krajina takmer každý čo niečo znamená na niekoho niečo vie očakáva protislužby a pod.Priznávam,že veru kedysi ked mal Mečiar prvé rozhovory v telke velmi sa mi páčili jeho názory (míting s ním som neobsolvovala) tak som ho volila-potom som si nadávala aká som len sprostá,prišli dalšie volby dalšie kecy snažila som si to v hlave zrovnať voliť z rozumu zas omyl..priznám sa sklamal ma aj Kiska.

Kým politik bude na to aby mu slúžili ľudia a nie on ľuďom,kým budú mať imunitu,kým budú bez chrbtovej kosti a pocitom nadradenosti a nenažranosti už neverím..Možno keby robili za min.mzdu,za svoje rozhodnutia ručili nielen svojim majetkom ale aj majetkom manželiek a detí ešte 2 dalšie vol.obdobia aj keby už tam nesedeli-pre prípad,že by sa niečo našlo..

tak takýmto na 99%uverím..

Aj doma to rozoberáme,bože ked sa štrngalo kĺúčmi v 89 bola som doma na materskej a aj som sa bála ako to dopadne.A teraz veru som aj rada,že som neštrngala-viem dalšia téma na dlhú debatu...Odrbali nás na kuponke,pridali roky kým pojdeme na dochodok,zdravotníctvo a školstvo zruinovali...a tí čo to sposobili si hovejú v teple vo vilách pri oceánoch a smejú sa nám všetkým ako sa im podarilo všetkých nás osrať-sú z nich ctihodný občania.Nuž nečudujme sa,že táto dalšia generácia politikov tirž túži po beztrestnosti a titule ctihodný občan..

 

Nie, nie sme bezmocní - iba naivní ... a niektorí hlúpi. A pár jedincov je takých, ktorí vedia z príležitosti vytĺcť maximum pre seba ... tí sa volajú politici.

Pochodov a zhromaždení sa nezúčastním.

Vieš čoho sa desim? Koľko hnusných slov, zlých a štvavých emocii, koľko zloby a nenávisti sa zrazu vylialo von. Sledujem na FB politické príspevky známych a graduje ta “hecovanost” medzi ľudmi. V pondelok zachránil známy život 11 ročnému chlapcovi. Som naň hrdá. Lenže .... aj tento jeho úžasný čin sa v médiách zmenil vďaka reakcii niektorých ľudí na politickú propagandu. 

A olej sa do ohňa prilieva ... 

Z toho som aj ja vydesena, ked len prebehnem naznakovo zopar debat na fb. Pritom som bola na proteste v ke, a tam to bolo fakt pokojne, jasne mozno bolo zopar vynimiek,Bolo vela rodicov s malymi detmi..., tam to nebolo o nenavisti, zurivosti... Ono ked sa zamyslime, niekto nas tu ockuje agresiou, utokmi zvonku, zvnutra,..... Vsak len vcerajsie vyhrazky, vsade sa pripravuju utoky, nepokoje, policia ma indicie.... V KE som pri celom pochode stretla dvoch mestskych policajtov, ktori pochod uplne ignorovali a dalsich dvoech, ktori podopierali auto na krizovatke. Jasne v Ba to mohlo byt inak, ale pan premier tu podla mna celkom statocne ockuje narod zlobou...., vymyslenymi naplanovanymi utokmi zo vsetkych stran, ale jasne mnohe je v ludoch samotnych, ze sa nechaju....

 Nestranne a úprimne. Máš dojem že len pán premiér očkuje tú zlobu?

Neviem, nemozem povedat, ze som nestranna, lebo zdaleka nesledujem vsetko, uz vobec nie volakoho z opozicnych stran.... Co sa tyka novinarov, sledujem jeden web a ja tu zlobu a nenavist v sebe necitim a hlavne ja som ju necitila z ludi, co boli na pochode, aj ked verim, ze tam aj taki mozno boli ..., ani z prejavov co odzneli ....

Len je smutne, ak osocuju mamu zavrazdenej Martiny, ktorej nie je jedno co sa tu deje ... a chce ostat odkazu svojej dcery, poznat vinnika, aj zodpovednych  ... Tu bolest nepochopi, kto nestratil dieta a obuvat sa do nej, pricom sa domaha len spravodlivosti, je chore ...

Ale vezmi si len tie pochody, aku paniku sa snazil vyvolat premier a nic, ani jeden incident ...

Osobnen ozaj nemam pocit, ze mi musi niekto zvonku nieco podsuvat do mojej hlavy, aby som nebola spokojna s tym, co sa tu vyplavuje na povrch, nielen teraz, ale aj dlhe roky ...

V kazdom pripade, je mi jasne, ze emocie graduju na oboch stranach, a urcite je dost hnevu v mnohych ludoch. A aj pocit bezmocnosti, lebo tu nemame poctivych politikov, za ktorych by sme sa vedeli postavit, ak by sme mali napriklad moznost volit teraz.

Dostala som zaujimavý článok, 

http://edochmelar.sk/hamujte-revolucionari-toto-nie-je-totalitarny-stat/

Tento clovek ma u mna vzdy respekt a dobre vychadzame. Ma takmer stopercentnu pravdu, aj ked sa da o niektorych nazoroch polemizovat. A polemika, to je to co potrebujeme a nie horuce hlavy na tribunach.

Prebehla som, v žiadnom prípade to nie je momentálne jednoduché a neexistujú jednoznačné riešenia, súhlasím predčasné voľby teraz nič nevyriešia, ako som spomínala, nemáme korektných politických nástupcov ... Na druhej strane si nemyslim, ze to co bolo na námestiach v piatok, bolo pokusom o revolúciu, nedajbože bojom o predčasné voľby. Ale zase tych protestov bolo dost, takze sa neda pausalizovat.

Podľa mňa to bolo hlavne nesúhlasom s terajším politickým dianím, ako sa dá inak vyjadriť, aby došlo k nejakej zmene? S Kaliňákom nik nepohol už 6 rokov, Smer stále nemá potrebu, čokoľvek meniť, a to je to úplné minimum, čo by táto vláda mal spraviť ... 

Dievčatá, ako vnímate udalostí posledných dní, hlavne tých dvoch? Naoko to vyzerá, že ľudia z ulíc, dosiahli čo chceli, ale stačí pohľad do vyškerenej spokojnej tváre bývalého prieméra pri podávaní demisie..... Ten si zaručene vstúpil do svedomia ....., niet nad správnu sebareflexiu. Prekvapenie

O jeho poznámke na tému východu, však čoby nie, aká je pravdivá, za Prešovom už len hladové údolia, však som z týchto končín ..

 A ako sa rieši politická kríza, v ktorú vyústila , vražda dvoch mladých ľudí, ktorá bola veľmi smutnou a tragickou poslednou kvapkou, v pohári nespokojnosti s politickým dianím, neriešenou korupciou?

Spokojným víťazoslavným úsmevom, výmenou bábok, kým režisér a producenti ostávajú. Neviem, ako vy, ale ja idem zajtra s veľkými deťmi do ulíc ... Môžu nám tu rozprávať, že nie je koho voliť, ale toto čo tu máme teraz, nie je nijak lepšie. Akosi som si myslela, že Bugár, je jeden z mála charakterných politikov, sklamal dvakrát ....

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.