Čokoládové snehové gule

Popis

Jednoduchý a chutný koláčik, do výroby ktorého môžete zapojiť aj deti :)

Čokoládové snehové gule - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

30dekagramykryštálový cukor
1kusvanilkového cukru
4kusybielka
1balíkoplatky
150gramovtmavá čokoláda
100gramovcera
1čajová lyžičkaolej

Inštrukcie

Pripravíme si vodný kúpeľ a vo veľkom hrnci nad parou zmiešame vaječné bielka, kryštálový a vanilkový cukor a šľaháme tuhý sneh. Že je sneh dobre ušľahaný spoznáme podľa toho, že sneh sa nám začína ľahko oddeľovať od dna hrnca. Ešte teplý ušľahaný sneh vlejeme do veľkej misy, v ktorej sme si vopred nalámali na menšie kúsky oplátky. Vareškami všetko dobre premiešame. Pripravíme si misku so studenou vodou, kam si namočíme ruky, aby sa nám sneh nelepil a tvarujeme gule. Pozor, hmotu v dlani nežmýkame! Len zľahka tvarujeme tak, aby sa nám gule nerozpadávali. Pred vytváraním každej novej gule si opätovne namočíme ruky v miske s vodou. Vyrobíme polevu z nalámanej čokolády, Cery a oleja, ktoré roztopíme vo vodnom kúpeli. Gule jednotlivo máčame vo vlažnej čokoládovej poleve a ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Po stuhnutí môžeme konzumovať.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.4
Priemer: 3.4 (5 hlasy)

Komentáre

Jáj to vyzerá dobre. Úsmev Čokoláda, to je moje a to sa mám kontrolovať v jej spotrebe. Hambím sa

Vyzerá to fajne:) Kamila, tvoju posadnutosť cokoladou ti uprimne nezavidim. Ja som cokoladova raz za mesiac a aj to si robim vycitky:)))

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok