Je fakt, že vysokú školu máme pomaly v každom druhom meste a produkujú kvantum absolventov, v často neuplatniteľných odboroch. Len taký anglický jazyk a literatúra, by nás sk ešte mohli byť využiteľné, voľakde v školstve, dobrých angličtinárov bolo dlho málo, žeby sa trh presýtil? Alebo to naše školstvo s odmeňovaním učiteľov, tiež nie je asi veľkým lákadlom ... Akurát sme riešili so synátorom, dilému či ma zmysle pracovať a zarábať, abo 5 rokov študovať, často aj kopec nevyužiteľných vecí ..., asi je to vždy individuálna záležitosť. V každom prípade hodnota vysokoškoslkého vzedelania u nás hlboko poklesla.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Už veľakrát sme sa bavili o vzdelaní. Prebrali sme to z rôznych strán.
Dnes som čítala rozhovor s mladou dievčinou. Má 25 rokov a vyštudovala na vysokej škole anglický jazyk a literatúru.
Celý článok bol v podstate o jej stravovaní. O tom, ako si pripravuje jedno do práce. Robí na 3 zmeny. A to je presne to, čo ma prekvapilo. Nie, nemyslím si, že niektorá práca je menej alebo viac dôležitá. Zrejme každá práca je potrebná.
Len ma prekvapilo, že je podľa veku krátko po skončení vysokej školy. A práca na 3 zmeny zrejme nebude tá, na ktorú sa štúdiom na školách pripravovala. Skôr to odhadujem na prácu za pásom.
Trochu sa mi zdá, že je to divné. jasne, nemôžu byť všetci prekladatelia, učitelia... Ale nie je to škoda?
Na druhú stranu, možno je šťastná a spokojná, to samozrejme netuším.
Len teda, často sa tu bavíme o potebe vzdelania. A takéto poznanie plus zažívanie školskej praxe to vo mne trochu nahlodáva.