reklama

Polievka z karfiolových listov

Pridal/a dasa_ dňa 17. 05. 2023 - 16:52 - Recepty dasa_
Polievka z karfiolových listov

dasa_


reklama

Listy z karfiolu nevyhadzujte. Uvarte z nich jednoduchú polievku z minima surovín. Bez námahy a skoro zadarmo.

Ingrediencie
1 kus listy z karfiolu
1⁄2 kus bageta
1 čajová lyžička soľ
  bylinky
1 štipka korenie
Postup

Listy z karfiolu a hlúb očistíme, pokrájame na drobnejšie a dáme variť do osolenej vody spolu s dostupnými bylinkami (petržlen, ligurček, zelerová vňať...). Ak nemáme po ruke, nič sa nedeje, karfiol je sám o sebe dosť výrazný. Osolíme, môžeme pridať trochu korenia (napríklad sušený cesnak, mleté čierne korenie) a varíme do mäkka. Pred koncom varenia pridáme kúsok staršej / usušenej bagety, zvyšok chleba alebo iného pečiva, ktorý ostal. Necháme nasiaknúť a všetko spolu rozmixujeme ponorným mixérom. Je hotovo.

Ak chceme polievku zjemniť, pridáme trochu smotany, prípadne masla. Kto chce, môže pridať krutóny, ale polievka sama o sebe obsahuje aj sacharidy zo staršieho pečiva.

V prípade, že strážite príjem bielkovín, pridajte do polievky strúhaný syr alebo mixujte s taveným syrom.

Výnos
3 porcie
Celkový čas
35 minút
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút

reklama


reklama

Dzeny, Št, 18. 05. 2023 - 10:40

To je perfektné! Toto bezodpadové varenie začína byť pre mňa dosť dobrá téma. Kedysi to bolo bežné, že sa všetko spotrebovalo, som rada, že sa k tomu vraciame. Chcem vyskúšať aj čipsy zo šupiek zemiakov a korenie z cibuľových šupiek. Som zvedavá.

dasa_, Št, 18. 05. 2023 - 11:08

Dnes som o tých zemiakových šupkách rozmýšľala :) Pri upratovaní som totižto našla lístky z našej prvej dovolenky pred 24 rokmi v Prahe. Manžel ako veľký hokejový fanúšik ma nenápadne priviedol k reštaurácii Jaromíra Jágra. A tam práve podávali niečo, čo mám v hlave uložené ako zemiakové šupky. Neskôr sa to začalo volať Americké zemiaky. A veru, ked sa mi nechce čistiť, respektíve doma nemám externú škrabku (rozumej manžela :) ), tak často robím práve americké zemiaky v teplovzdušnej fritéze. Jednoduché, rýchle, chutné a šetrné :) Len treba k tomu správny uhol pohľadu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama