Kapustové fliačky, tzv. šifliky

Popis

Myslím, že toto je jedlo z kategórie, buď alebo. Buď ho milujete, ale nemôžete. Ja môžem, chlap nemôže, tak si občas navarím, len tak pre seba, aspoň mi to nikto nezje:)

Kapustové fliačky, tzv. šifliky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

1balíkfliačky
 kushlávková kapusta
2polievkové lyžicekryštálový cukor
soľ
mleté čierne korenie
masť

Inštrukcie

Bielu hlávkovú kapustu nakrájame najemno, ja používam robot, kto by to krájal, však:))

Niekto robí najskôr karamel, u nás sa to s karamelom nikdy nerobilo, takže toto je recept bez karamelu.

Čiže pokračujeme tak, že rozohrejeme trocha bravčovej masti (môže byť aj olej, samozrejme, ale s masťou je to super!:), kapustu trochu opražíme, ale fakt len trochu, pridáme soľ, čierne korenie a cukor, trochu vody a dusíme cca 25 - 30 min. 

Medzitým uvaríme cestoviny podľa návodu a keď máme všetko uvarené a udusené, tak to len zmiešame.  

Na tanieri si každý môže ochutiť fliačky, ktoré u nás doma voláme šifliky, ako len chce, môže si dať škoricový cukor, ja si dávam kryštálový cukor a čierne korenie, aby to bolo fakt podľa mojej chuti:) 

Vaše hodnotenie: Žiadne
4
Priemer: 4 (12 hlasy)

Komentáre

Práve na také som včera spomínala, ako sme si ich na záver cukrili, len bez toho čierneho korenia. Žeby som sa hecla  akonečne spravila palacinky s kapustou, samozrejme tiež len pre seba. Úsmev

Palacinky s kapustou nepoznám, tak Kamila, musíš si ich uvariť, aby si nás poučila:)))

jááj dievčatá, chute mi robíte. Ale tiež by som si to iba pre seba uvarila....

A palacinky s kapustou, také som ešte nepočula, to by ma veru zaujímalo. U nás sa robila plnka do pagáčov z kysnutého cesta zo sladkej kapusty. Ale tiež je to také čiernobiele jedlo. Buď - alebo

Jéééj milujem, ale slané a s korením Chichocem sa. Zjesenieva sa keď máme takéto chute, ja som dnes robila niečo podobné ale aj so zemiakmi a slaninkou, zajtra uverejním. Na palacinky sa teším, včera boli u nás cuketové plnené na slano.

Ja som slané nikdy nejedla. Ako sa to robí? Chápem, že sa tam nedáva cukor, zrejme:))) Aj slanina sa tam pridáva alebo cibuľa? Alebo je to ako sladké ale bez cukru?

Šiflíky robím tak ako Ty ale pod kapustu dávam aj trochu cibuľky a posolím, pokorením. To so zemiakmi idem dať ako recept...

Ďakujem za recept sa slané;) Mama robieva na slano tvarohové rezance, ale len pre seba, zvyšok rodiny uznáva len sladké;)

Mňam aj to môžem. Doma teda ešte v detsve len otec na slano, my dievčatá na sladko. Teraz ich mám rada aj také so slaninkou na slano, prišla som im na chuť. V tom je čaro v jednoduchej kuchyni.

Tak som sa dnes trafila! Mám nachystané na doske všetko potrebné na kapustové fliačky a že idem si pozrieť net. A tu to isté jedlo, vyhrabané so spodného šuflíka. Ja idem ale robiť doma cestovinky, z "kupenských" by mi to nejedli. Milujem toto jedlo.

No ja tuším predsa len po tú kapustu zabehnem ÚsmevÚsmev

hrkálka, ty si dobrá, keď robíš domáce cestovinyÁno. Aj u nás sa robili, ale ja som túto milú tradíciu zrušila, lebo na to nemám nervy:))) Ale možno raz dospejem do stavu takej psychickej vyrovnanosti, že sa do toho pustím:) 

Domáce cestoviny robím výlučne na kapustové fliačky a rezance do slepačej polievky. A nieje to nič hrozné. Len sa den dopredu nastaviť na viacej bordelu v kuchyni. 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok