kapusta

Bravčové v paradajkovej kapuste - recept

Bravčové v paradajkovej kapuste

Malá inšpirácia na obed. Z kapusty sa dá rôzne jedlá navariť možno trochu pre niekoho netradičné ale nie vždy musí byť mäso s kyslou kapustou alebo kapusta k mäsu len dusená Mrkám

Kuracie placky s pyré z červenej kapusty - recept

Kuracie placky s pyré z červenej kapusty

Kombinovala som jesenné suroviny a obed bol na svete ...

Plnený kapustný list - recept

Plnený kapustný list

Keď varím ryžu zvyknem si jej neutrálne variť viac aby som ju mohla použiť aj na dalšie či už slané alebo sladké jedlo. Robila som netradčné plnené listy bielej kapusty ... nie nie sú to tradičné holubky,tie sú plnené mäsovou plnkou

Paradajková kapusta - recept

Paradajková kapusta

Toto jedlo je jedno z tých, ktoré mala veľmi rada moja babka. V zime základ jej stravy tvorila kyslá kapusta. Koncom leta prišla sezóna paradajkovej kapusty. Ona to jedla iba so zemiakmi, maximálne sa k tomu opekala špekačka. S čím budete tento prívarok jesť vy, je len na vás. Môžete tiež len so zemiakmi, alebo pridať vajíčko, dusené mäso, fašírku, opečené tofu....

Klasicky sa tento recept robí z hlávkovej kapusty. Pred rokmi ma moja kamarátka, ktorá tuším 10 rokov striedavo kojila alebo bola tehotná, naučila, že toto jedlo sa dá robiť aj z čínskej kapusty. Je rýchlejšie hotové a hlavne, čínska kapusta je jemnejšia a citlivé bábätká nereagujú tak, ako na obyčajnú kapustu.

Ja som sa konečne dostala k tomu vyskúšať jej radu teraz. V chladničke ostal zvyšok čínskej kapusty. Do šalátu už moc nebol a vyhodiť v dnešných časoch? To teda nie.

Šalát z letnej kapusty - recept

Šalát z letnej kapusty

Jednoduchý šalát. Samozrejme, dá sa aj z normálnej kapusty, len už bude chutiť trošku inak. ALe to samozrejme nevadí. Ostatnú zeleninu  treba voliť podľa vlastných chutí, prípadne podľa obsahu chladničky.

Kapustový šalát - recept

Kapustový šalát

Receptov na kapustový šalát je nespočetné množstvo, trochu som ho obzvláštnila granátovým jablčkom a marinádou s pomarančovej šťavy....ved v zime nám treba veľa vitamínov. Na šalát prevažne používam špicatú kapustu, vydrží dlhšie chrumkavejšia a nezmäkne.

Domáce krvavničky  - recept

Domáce krvavničky

Aj Vy máte zimné a letné jedlá či koláčiky Chichocem sa. Ja teda áno, sú jedlá bez ktorých si neviem predstaviť toto predvianočné obdobie. Asi to vychádza z tej slovenskej zabíjačkovej tradície. A keďže nemám už možnosť ochutnávať zabíjačkové špeciality tak naozaj na zabíjačke urobím si nieo domáce aj doma v kuchyni. Tak ak máte možnosť zohnať u dobrého mäsiara bravčovú krv vyskúšajte domáce krvavničky. Občas na ňu natrafím aj v konzerve v obchode ale od mäsiara je predsa len lepšia.

Minútková krkovička, zemiakové placky, kapustový šalát - recept

Minútková krkovička, zemiakové placky, kapustový šalát

Obed z tých sýtejších...ale veď ide tá jeseň, zima treba sa obaliť Veľký úsmev. Zemiakové placky sú trochu iné z varených zemiakov a šalát aby sme nemali výčitky tak aj niečo zdravšie.

Kapustovo-mrkvový šalát s cesnakom - recept

Kapustovo-mrkvový šalát s cesnakom

Za desať minút máte šalát ako lusk:)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok