Čučoriedková torta

Popis

Jednoduchá svieža rýchlovka k 13.narodeninám mladšej dcéry, vhodná aj pri histamínovej intolerancii. Čochvíľa bude mať toľko aj samotná naničmama. Hambím sa Ako ten čas letí. Úsmev

Čučoriedková torta - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod, 10 minút
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

Korpus
6kusyvajec
6polievkové lyžicetrstinový cukor
4polievkové lyžicemleté mandle (orechy)
4polievkové lyžicecelozrná špaldová (klasic.) múka
náplň
250gramovmascarpone
180millilitrovšľahačkovej smotany
250gramovjemný tvaroh
1kuskvalitný čučoriedkový džem
Dokončenie
250gramovCUCORIEDKY

Inštrukcie

Korpus:

Bielka vyšľaháme s cukrom do tuhého snehu. Krátko zašľaháme žltka  a už len ručne zľahka, primiešame múku a mleté mandle. Hmotu rozotrieme v okrúhlej forme (moja mala cca 24 cm) vystlanej papierom na pečenie, boky potrieme maslom. Pečieme pri teplote cca 165 °C cca 70 minút, alebo podľa skúsenosti so svojou rúrou. (možno vám postačí nižšia teplota.) Po upečení, vyberieme z formy a necháme vychladnúť.

Náplň:

Mascarpone vyšľaháme spolu so šľahačkovou smotanou do tuha. Zľahka primiešame tvaroh a na záver zo  6 PL lyžíc kvalitného čučoriedkového džemu.

Plnenie:

Vychladnutý korpus, prerežeme napoly, na spodnú časť rozotrieme čučoriedkový džem, na to tenšiu vrstvu krému, rozložíme umyté a vysušené čučoriedky, prekryjeme ďalšou vrtsvou krému. Priložím druhý korpus a tortu potrieme zvyšným krémom. Ozdobíme podľa fantázie.

 

Postup: 

Čučoriedková torta - recept postup 1
Čučoriedková torta - recept postup 2
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Vyzerá super! A Martinke želám všetko naj:) 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok