Vysoké Tatry

Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata - Téryho chata

Asi by sa patrilo povedať, že keď som to zvládla ja, môžem to kľudne zaradiť ako "túra pre každého", ale nie, nemôžem, toto už naozaj nie je vychádzková turistika...
Nádherná trasa Malou Studenou dolinou dáva človeku každým pohľadom zdať že tu je dobre, tu je doma.

Téryho chata je najvyššie položená chata s celoročnou prevádzkou vo výške 2015m.n.m.

Na Teryho chatu 01

No ale poďme na začiatok.

Turistika pre každého - Chata pri Zelenom plese

Možno ju poznáte pod starým názvom Brnčalka, ktorý dostala po Albertovi Brnčalovi, ktorý ako horolezecký inštruktor zahynul v Malej zmzlej doline.

Chata pri zelenom pleseChata je turistami veľmi obľúbená pre krásne sfarbené pleso, nad ktorým stojí a pre okolostojace štíty Belianskych a Vysokých Tatier. Taktiež pre východiskový bod na iné, náročnejšie túry. Je otvorená celoročne a dostanete tu napapať aj napiť.

Turistika pre každého - Vodopád Skok

Nenáročná ľahká turistika naozaj aj pre tých, čo teraz vstali z gauča.Veď kto povedal že chodník treba zvládnuť za hodinu a  tridsaťpäť minút ako to píšu na značke?
Svoje tempo, pevné topánky, fľaša s vodou, náhradné tričko, šatka/čiapka, nepremokavá bunda ak chcete tak paličky, ja bez nich nejdem ani na krok.

vodopad skok 01

Turistika pre každého - Popradské pleso

Turistika naozaj pre každého?
Naozaj áno. Keby som si to nemyslela, tak to nepíšem.
Túra ku Popradskému plesu môže byť ako prechádzka rozprávkou alebo ľahká turistika pre začínajúcich nadšencov túr.

Popradské pleso 01

Stále rovnaké a predsa vždy iné

Vysoké Tatry v jeseni Milujem Vysoké Tatry, v každom ročnom období. Vďaka stretnutiu skalných naničmám, artmám a cukrárok, som mala tú česť vychutnať si ich druhýkrát aj v jeseni. Tentokrát s me boli v Tatranských Zruboch. V podstate sa naše výhľady obmedzili na Gerlach, asi aj vrch Bradavicu a Slavkovský štít. V sobotu počas túry sme boli aj pri Velickom plese. Takže sme ozaj videli len malú časť Vysokých Tatier, aj tak nám za tie necelé tri dni ukázala toľko svojich tvári.

Malebný cintorín tatranských lesov

Od veľkej kalamity vo Vysokých Tatrách som sa intenzívne vyhýbala, túram prechádzajúcich "holorubom". Pohľad na rozsiahlu prázdnotu bol pre mňa priveľmi boľavý. Až po dlhých rokoch nastal čas, prestať sa konečne okúňať ... Bez debaty jeseň, bola tou najlepšou voľbou. 

Stále to neviem alebo Vysoké Tatry po x - té

V nedeľu sme viezli našej najmladšej deve a jej spolužiakom lyžiarsku výstroj do Tatier. Ju čaká tento týždeň "lyžiarak" a nás skoro voľný týždeň Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Už keď sme sa do tých hôr vytrepali, bolo treba aj voľajaký výlet spáchať.

Tam hore vysoko na skalách ... v jeseni

Vysoké Tatry majú svoje neopakovateľné čaro v každom ročnom období. Odborníci aj laici sa však často stretnú v názore, že v jeseni zvykne byť na horách ustálenejšie počasie ... A keď príde babie leto, v nádherných výhľadoch nám už nič brániť nebude .... Samozrejme až na našu pokuľhávajúcu kondičku. Ale aj tá sa dá miestami ošaliť.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok