Linecké tortičky so žĺtkovým krémom a ovocím

Popis

V predchádzajúcom recepte som písala, že mi ostane cesto keď robím linecké torty. Málo kedy ho dám zamraziť, vždy nečo vymyslím a mlska je na svete.

Linecké tortičky so žĺtkovým krémom a ovocím - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
50 minút
Čas varenia / pečenia
10 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

krem
3decilitremlieka
1kuszlaty klas
3kusyžĺtka
1kusvanikovy cukor
70gramovcukru
125gramovmaslo
1⁄2kuscitrón - šťava

Inštrukcie

Cesto si priravíme podľa receptu https://nanicmama.sme.sk/kolace/linecky-tvarohovy-kolacik-so-slivkami. Z cesta vykrajujeme kolieska o priemere 7 cm a pečieme vo vyhriatej rúre na 180 st. 10 min. Nie moc do tmava nech nie sú suché. Potrebujeme aby pod krémom zvlhli.

Krém - 2 dl mlieka, cukor dáme zohriať. v 1 dl mlieku rozmiešame žĺtka a zlatý klas. Keď začne mlieko vreť pridáme žĺtkovú zmes a za stáleho miešania uvaríme puding. Do horúceho zamiešame maslo a na koniec citróncú šťavu. Dobre vymešame aby sa maso do hmoty vstrebalo a necháme vychladnúť. Potom vyšľaháme. 

Linecké kolieck naplníme zdobiacim sáčkom, prikryjeme druhým kolieskom a na vrch dáme opäť krém. Ozdobíme ovocím, ja som mala ostrižiny, figy a granátové jabĺčko.

Poznámky

Na ukážku moje posledné výtvory ....svadobná a narodeninová

Postup: 

Linecké tortičky so žĺtkovým krémom a ovocím - recept postup 1
Linecké tortičky so žĺtkovým krémom a ovocím - recept postup 2
Linecké tortičky so žĺtkovým krémom a ovocím - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok