reklama

Mandarínkové rezy

Pridal/a melisa dňa 23. 03. 2018 - 19:40 - Recepty melisa
Mandarínkové rezy

reklama

Výborné osviežujúce rezy vhodné na slávnostné príležitosti.

Ingrediencie
Cesto:
18 kusov vajce
18 polievkové lyžice cukor krupica
18 plátky polohrubá múka
3 čajové lyžičky prášok do pečiva
Plnka:
500 millilitrov mlieko
2 kusov Zlatý klas
1 kus vanilkový cukor
1 polievková lyžica hladká múka špeciál
200 gramov kryštálový cukor
100 gramov biela čokoláda
250 gramov maslo
314 millilitrov mandarínkový kompót
Poleva:
300 gramov práškový cukor
3 polievkové lyžice horúce mlieko
3 polievkové lyžice citrónová šťava
Ostatné:
400 gramov broskyňový lekvár
Postup

Piškóta:

6 bielkov vyšľaháme so štipkou soli na hustú penu, po jednom zašľaháme žĺtky, 6  polievkových lyžíc cukru, 6  polievkových lyžíc preosiatej múky zmiešanú s 1 čajovou lyžičkou prášku do pečiva. Upečieme na plechu s papierom na pečenie, rozmer 30x40 cm. Teplota 180°C 20 minút. Necháme vychladnúť. Týmto spôsobom upečieme ešte 2 piškóty. Spolu budeme mať 3 piškóty. Po vychladnutí odstránime papier a šupku, ktorá sa vytvorila pri pečení.

Plnka:

v 200 ml mlieka rozmiešame zlaté klasy a múku. Zvyšné mlieko dáme zovrieť, pridáme cukor a vanilkový cukor, za stáleho miešania, pridáme rozmiešané zlaté klasy s múkou a uvaríme na hustú kašu. Ešte do horúcej kaše pridáme na kocky polámanú bielu čokoládu a miešame, kým sa nerozpustí. Necháme vychladnúť. Maslo izbovej teploty vyšľaháme, po častiach pridávame vychladnutú kašu a vyšľaháme na hladký krém. Mandarínky scedíme, šťavu si odložíme. Mandarínky pokrájame a zamiešame do hotového krému.

Citrónová poleva: do nádoby preosejeme práškový cukor, pridáme horúce mlieko a citrónovú šťavu. Elektrickým šľahačom vymiešame na hustú, hladkú polevu. Podľa potreby pridáme cukor, vodu a citrónovú šťavu.

Ukladáme nasledovne: piškóta, lekvár (môže byť aj marhuľový lekvár), polovica plnky, druhá piškóta, ktorú pokvapkáme šťavou z mandarínok, potrieme lekvárom a zvyšnou plnkou. Tretiu piškótu potrieme lekvárom a natretou časťou priložíme na plnku. Povrch polejeme citrónovou polevou. Necháme zaschnúť, najlepšie do druhého dňa. Pokrájame horúcim nožom na rezy. Dobrú chuť!

Výnos
10 35
Celkový čas
2 hod, 10 minút
Čas prípravy
1 hod, 10 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod

reklama


reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama