Orechové laskonky so žĺtkovým krémom

Pridal/a melisa

Laskonky sú výborné, krehké a ten žĺtkový krém je super:))

Orechové laskonky so žĺtkovým krémom - recept
Porcie
Porcie
Zdrojinternet
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

5kusybielky (snehové cesto)
300gramovkryštálový cukor
1polievková lyžicapolohruba muka
75gramovmlete vlašske orechy
5kusyžĺtky (krém)
1kusvajce
150gramovpraskovy cukor
1kusvanilkový cukor
250gramovmaslo

Inštrukcie

Snehové cesto: bielky vyšľaháme s kryštálovým cukrom v nádobe nad parou na hustú penu. Necháme chvíľu vychladnúť a jemne zamiešame mleté orechy a polohrubú múku. Plech vyložíme papierom na pečenie, pomocou šablóny nanesieme lyžicou priravený sneh, uhladíme a prebytok snehu zotrieme.

Sušíme v rúre pri teplote 100°C asi 30 minút alebo podľa potreby, kým sa laskonky neodlepia od papiera. Necháme vychladnúť a naplníme krémom.

Krém: žĺtky, vajce, práškový cukor a vanilkový cukor vyšľaháme v nádobe nad parou do zhustnutia. Necháme vychladnúť. Maslo izbovej teploty vyšľaháme a po častiach pridávame vychladnutú penu.

Krém nanesieme pomocou cukrárskeho vrecka s ozdobnou špičkou spájame dve laskonky spolu. Odložíme do chladu. Sú výborné! Dobrú chuť!

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok