Jablkový koláč bez cukru a pečenia

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na fantastický nepečený jablkový koláč. Prvýkrát som "piekla" s datľami a bez cukru. Výsledok síce nespĺňa podmienky stravovania RAW, ani Paleo diety, ale delenej áno. ;) Pre mňa skvelý odrazový mostík pre koláče bez cukru, múky, pečenia ...

Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1hrnčekorechy
1hrnčekkokos
1⁄2hrnčekdatle
6kusyjablko
1polievková lyžicacitrónová šťava
1polievková lyžicamed
1polievková lyžicakukuričný škrob

Inštrukcie

Ďatle alebo hrozienka môžeme namočiť na hodinku do vody. Ak máte dobrý mixér, so sekacím nožom, dobrým výkonom,(ja som objavila skryté schopnosti môjho 25 ročného robota od súdruhov z NDR) môžete doň nasypať celé orechy, ak nie, tak pomleté, pridáme kokos a odkvapkané datle. Dôkladne rozmixujeme. Hmotu rovnomerne roztlačíme do formy, alebo na tanier o priemere cca 25cm, tak aby sme vytvorili vyvýšený okraj cca 3 cm. Uložíme do chladničky.

Medzitým očistíme jablká, zbavíme jadierok a nahrubo postrúhame. Chvíľu podusíme s citrónovou šťavou, medom, (ak máte radi, môžete pridať škoricu, zázvor ...) na záver zahustíme s kukuričným škrobom, ktorý sme rozmiešali v 1 dcl vody. Jablká necháme vychladnúť, potom ich rozdelíme na korpus a dáme ešte na cca 2 hodiny do chladničky. Vrch koláča posypeme mletými orechmi. Potom už len stačí ochutnať a po chvíľke ho niet.

Poznámky

Vhodnejšie je použiť formu s odnímateľným dnom. Prvé kúsky sa ťažšie vyberajú. Ale aj keby ste sa do koláča pustili s lyžicou, nie je čo pokaziť. ;)

Postup: 

Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept postup 1
Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept postup 2
Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept postup 3
Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept postup 4
Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept postup 5
Jablkový koláč bez cukru a pečenia - recept postup 6
Vaše hodnotenie: Žiadne
4.6
Priemer: 4.6 (20 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok