Zbehovec plazivý - liečte svoje trávenie

Zbehovec plazivý Ďalšia kvetinka s ktorou sa na záhrade trápim, ale po tomto poznaní ju necham nech si žije svoj vlastný život a idem usušiť.

Znovu čas na čajík na dychacie cesty ale veľmi nápomocná bylinka pri strate hlasu zo zápalu hlasiviek, dokonca v tomto nahrádza a vraj s lepšími účinkami repík a pľúcnik. Takže oplati sa ju mať doma nasušenú, každý zbehovec je liečivý aj lesný.

Je veľmi dobrá bylinka na obnovu trávenia takže dnes ide byť u mňa ako histaminička prvá skúška, pomáha na civilizačné ochorenia, podporuje látkovú výmenu ale hlavne tvorbu žlče a tak nám prelieči náš žlčník.

Môžme ju použiť aj na zapalené klby či podobné veci je to dosť univerzalna bylinka a je aj pekná, uznajte sami, len sa v záhrade rozťahuje, ale teraz už viem prečo.

 

Diskusie Naničmama.sk: 

Len, prosím pridaj odkaz na stránku, odkiaľ máš foto. Úsmev

No to už nenájdem chcela som také prírodne odfotené takže vymažem a ak pôjdem do lesa a nezabudnem odfotim a pridám neskôr.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok