♥ Zmrzlina ♥

Popis

No poznáme to... leto, horúčavy, nikomu nič nechutí, ale niečo predsa len a to je zmrzlina, ktorá nahradí chuť na sladké mlsanie, ochladí a k letu skrátka patrí.

♥ Zmrzlina ♥ - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojinternet a ja
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

Inštrukcie

No ale poznáme to, aby sme sa k tejto sladkej studenej dobrote dostali, musíme najskôr vyjsť do tej horúčavy, ak má zmrzlinár dobrú reputáciu tak si v tom teple treba vystáť aj rad a potom rýchlosťou blesku všetko zlízať a oblizovať si aj prsty, ruky a skrátka všetko, kam naša sladká dobrota cícerkom stiekla....Toto všetko mám rada alebo prinajmenšom si to viem "odtrpieť", ale staré známe "za kvalitu sa platí" a za kopček zmrzliny tiež ma od takejto túry odrádza... veď keď si vynásobíte 5 členov rodiny krát 2-3 kopčeky, krát koľko centov za kopček? /u nás aktuálne 0,50 €/ a takto možno každý deň... no peňaženka zíva prázdnotou v polovici mesiaca. Tak som nechtiac prešla na kupované "vaničkové" zmrzliny, ktoré som odvrhla v momente, keď mi na jazyku, podnebí a v celých ústach zostala mastná pachuť po umelých prísadách... ekonomické, ale chuťovým pohárikom neulahodilo.

Takže hor sa experimentovať, v dnešnej dobe nie je problém vyrobiť takmer čokoľvek domáce aj bez špeciálnych pomocníkov a zároveň aj dobrééé.

Našla som receptíky, vyskúšala som, upravila si podľa našej chuti a podelím sa :-)

 

MARHUĽOVÁ ZMRZLINA: 600g smotanového jogurtu  1 vanilkový cukor   4 -5 PL práškového cukru  6 až 8 kúskov zaváraných alebo čerstvých marhúľ  250ml smotany na šľahanie

 

POSTUPUJEME TAKTO: jogurt zmiešame s vanilkovým a práškovým cukrom, pridáme nadrobno nasekané marhule a nakoniec zľahka vmiešame dotuha vyšľahanú smotanu. Dáme do chladničky a niekoľkokrát ešte prešľaháme /asi po 1 hodine/. Nakoniec prenesieme do vhodnej nádoby a necháme zamraziť...

Zmrzlinka je svieža, nepresladená napriek tomu, že som pridala viac cukru.

https://dobruchut.azet.sk/recept/41787/domaca-marhulova-zmrzlina/

 

CITRÓNOVÁ ZMRZLINA:

600g gréckeho jogurtu  200ml smotany na šľahanie  2ks citrónov  70g krupicového cukru  2-3 PL práškového cukru

POSTUP JE TAKÝTO: Citróny dobre umyjeme a nastrúhame z nich kôru, vyžmýkame z nich šťavu. Do hrnčeka nasypeme cukor a pridáme kôru, šťavu, ktorú vodou doplníme na 150ml a dáme na 5 minút variť. Necháme vychladnúť. Sirup vymiešame s jogurtom, práškovým cukrom a nakoniec zľahka vmiešame dotuha vyšľahanú smotanu. Dáme do mrazničky a niekoľkokrát /asi po hodine/ prešľaháme. Potom prenesieme do vhodnej nádoby a necháme zmrznúť.

Znovu som "musela" trochu dosladiť, pretože kyslastá chuť jogurtu a šťava z citrónov nám vykrúcali tváre do grimás a vychutnať si ju sa nedarilo...

https://dobruchut.azet.sk/recept/49700/citronova-zmrzlina-s-greckym-jogurtom/

 

BANÁNOVÁ ZMRZLINA SO SUŠIENKAMI: favorit našej princeznej. Tu som pre zmenu musela pridať viac smotany, pretože sa nám zdala príkro sladká... a namiesto klasických sušienok som dala podrvený medový plát, i keď podľa mňa akékoľvek sušienky môžu byť.

400ml smotany na šľahanie  Salko  1 banánový puding v prášku  1 banán  1 šálka rozdrvených sušienok

POSTUP JE TAKÝTO: Smotanu vyšľaháme dotuha, postupne zašľaháme banánový puding a nakoniec zľahka všľaháme Salko. Opatrne vmiešame olúpaný a nadrobno nakrájaný banán a sušienky. Nalejeme do vhodnej nádoby a dáme zamraziť.

https://dobruchut.azet.sk/recept/45307/bananova-zmrzlina-so-susienkami/

 

BROSKYŇOVÁ ZMRZLINA: toto je môj favorit... možno aj preto,, že manžel dostal od kolegu domáce sladučké a voňavé broskyne.

500g vykôstkovaných broskýň  200ml smotany na šľahanie  150g kryštálového cukru

POSTUPUJEME TAKTO: broskyne nakrájame na drobno, rozmixujeme na pyré, prepasírujeme a rozmixujeme s cukrom. Vmiešame  smotanu a dáme do mrazničke. Po cca 45 minútach premixujeme aspoň 3-4 krát, prelejeme do vhodnej nádoby a necháme zamrznúť.

https://dobruchut.azet.sk/recept/48028/broskynova-zmrzlina/

 

Postup: 

♥ Zmrzlina ♥ - recept postup 1
♥ Zmrzlina ♥ - recept postup 2
♥ Zmrzlina ♥ - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok