reklama

Archív sociálnej poradne

Na čo mám nárok počas nezamestnanosti, choroby, invalidity. Ako vybavím podporu, prídavky, dávky.

Podpora v nezamestnanosti

15. 11. 2014 - 11:47, by PEMIJO

Pekny den prajem.Chcel by som sa opytat ci by som mal narok na podporu v nezamestnanosti,ked som pracoval v Anglicku cca 6.5rokov 2008-2014 stale v jednej firme a samozrejme LEGALNE :),hned po skonceni prace v zahranici som sa zamestnal na SK,kde som pracoval necele 2mesiace...(ked by som mal "narok",tak z akeho prijmu by sa vypocitala davka???za odpoved,vopred DAKUJEM!

aktivacny prispevok

10. 11. 2014 - 16:54, by kami1112

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či mám nárok na aktivačný príspevok ,ak som evidovaná na UP,poberám dávku v hmotnej núdzi a chodím na externé pomaturitné štúdium na STREDNU zdrav.školu.ďakujem

dávka

10. 11. 2014 - 10:17, by lady_M

Dobrý deň

mám na Vás možno nezvyčajnú otázku no chcela by som sa informovať :

som rozvedená, som tehotná v decembri mám termín pôrodu.
chcela by som sa informovať tým že som rozvedená od 29.10, a otehotnela som ešte pred svadbou musím do rodného listu uviesť otca dieťaťa?
Môže mať priezvisko po mne?


reklama

SZCO

10. 10. 2014 - 16:46, by Martin03

Prečo SZČO odvádzajú 4,4 % pri penažných davkach za chorobu a materstvo a nie 2,8% čo by bol dvojnasobok toho čo odvadza zamestnanec a zamestnavatel tak ako je to u ostatných poistení napr aj pri tom dochodkovom alebo invalidnom kde zamesetnanec a zamestnavatel odvadzaju po 3 % a SZČO teda potom 6 %

Vycestovanie s dieťaťom do zahraničia...

06. 10. 2014 - 13:09, by plumeria

Dobrý deň,
chcela by som sa Vás opýtať ak nežijem s otcom dieťaťa,ani som nebola s ním zosobášená je možné aby som mohla bez problémov odcestovať do zahraničia bez súhlasu otca?Mám na mysli zmenu trvalého bydliska,nie dovolenku v zahraničí.Aké sú podmienky pre matku alebo postup pri odcestovaní?Veľmi pekne ďakujem za odpoveď!

dobri deň

22. 02. 2014 - 11:53, by jozefjozef0

Chcel som sa spýtať,som 30 ročny sl otec troch deti nikolka ma 6 samko5 nikolasko4.Ich matka ma deti zverene do opatery.neni dávno som podal navrh na zmenu zverenia,nakolko deti nechcu bit s mamou.Len ide oto,deti sa matky boja a musia povedať,že ccu byvat s nou lebo by ich ubila alebo poslala spat.Robi nam stale problemy deti psychicky ničí.Neni davno som dcere nikolke dal konvalinku do školy nakolko pani učitelka im káazala doneist.Nakoniec mi dcera povedala,že jej mama ju zahodila.Ked deti maju odo mna žuvačky,a ked idu k matke,musia ich viplut.Dcera ked bola menšia,kolkokrat plakala,chc


reklama

Opatrovanie pribuzného

28. 11. 2013 - 07:29, by annamaurska

Dobrý deň,prosím,potrebovala by som poradiť.Mám mamku po mozgovej porážke porážke,uči sa chodiť,ale jej mozog je tak poškodený že už nemôže ostať bez dozoru.keby som dala výpoveď v práci,či mám aspoň pol roka nárok na podporu,či sa dá vybaviť si nejake opatrovanie blízkeho a ako mám postupovať.už 26 rokov pracujem ,nebola som nikdy nezamestnaná a mám z toho dosť strach,lebo nič o tom na čo mám nárok neviem.Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Davka

31. 10. 2013 - 08:02, by motylik82

Dobry den! Chcela by som sa svami poradit. Ostala som bez prace, podpora mi nevysla! Preto som poziadala hmotnu nuzdu. Byvam spolocne s mojim synom 3,5 roka u rodicov. Syn nema uvedeneho otca v rodnom liste cize nemam vyzivne od nikial. Vysla mi davka v hmotnej nuzdi 115,1 a prispevok 4 eur na zdrav.starostlivost, spolu 119,1 eur. Je tato davka spravna?? Mam narok ako slobodna matka na nieco? Preto Vas prosim ci by ste mi poradili: DAKUJEM !!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama