Banská Štiavnica

Výlet na Sitno

Trochu dovolenkovej nostalgie, spomienok, na pár chvíľ strávených bez detí v okolí Banskej Štiavnice.

Ako inak, ničnerobenie nehrozilo.  Hambím saS drahým sme sa vybrali na Sitno, najvyšší kopec Štiavnických vrchov. Výškovo to nie je nič svetoborné, ale skoro panoramatický výhľad na široké okolie určite stojí za hriech.

Banská Štiavnica má svoje neopakovateľné čaro

Banská Štiavnica Banská Štiavnica je nádherné mestečko. Nestačí ho vidieť raz. Preto som do týchto končín vyslala najmladšie dieťa do letného tábora. S MM sme spojili príjemné s užitočným a zakotvili v Štiavnici na dva krásne dni. Aj keď je fakt, že sa  tu budeme musieť ešte vrátiť, lebo sme toho málo stihli.

Mám rada ticho ... a Banskú Štiavnicu

Mam rada ticho... 
ale nielen to... aj dobru makovu strudlu, stare domy s okenicami, klukate ulicky o ktorych netusite kam vedu, lebo o dvadsat metrov aj tak zabocia niekde inde, kaviarnicky, ktore sa zaciatkom sezony zvedavo natlacia svojimi kreslami a stolikmi na chodniky. Cez den sa pomedzi ne vinie vona kavy, po zotmeni za blikotu kahancov a lampasikov tony jazzu a bossanovy ...

Jesenné potulky Banskou Štiavnicou

Potrebovala som trošku dobiť baterky , tak som strávila krásny týždeň tentokrát v Banskej Štiavnici. Dievčatá , BŠ je nádherná, oplatí sa popozerať historické centrum - Starý zámok, Nový zámok, Kalváriu, historické budovy škôl v Botanickej záhrade, je tam skvelý pivovar s reštauráciou ERB , ktorý sa určite oplatí navštíviť. Okolité lesy sú naozaj krásne, zvlášť teraz- na jeseň. A keď náhodou trošku zaprší , dá sa ísť do neďalekých kúpeľov Sklené Teplice trošku zrelaxovať. Pripájam pár fotečiek - z každého rožku trošku:

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok