Banskobystrický kraj

Svätý Anton - kaštiel plný blogeriek

Svätý Anton alebo  Antol nikdy nebol mojim vysneným cieľom. Predsa len, predstava poľovného kaštieľa plného vypchatých zvierat ma vôbec nelákala.

Nuž ale cesta do blízkej Banskej Štiavnice rozhodla. Svätý Anton je len na skok. Naviac je spojený so starými rodmi Coburgovcom a Koháry a tento úsek histórie ma celkom zaujíma.  Fotografii žiaľ nemám veľa, vo vnútri nebolo dovolené fotografovať.

Kláštor Hronský Beňadik

Moja predstava beneditkínskeho kláštora bola vždy taká, že sú tam bylinkové záhrady a mnísy vyrábajú minimálne tuhé cmúľacie bylinkové cukríky ak nie rovno bylinkový likér. 

 

Zámok v Haliči

Aj tento rok sme si dali výlet po Slovensku. Okrem iného sa nám podarilo trafiť deň, kedy je pre verejnosť otvorený zámok v Haliči, ktorý aktuálne slúži ako hotel a nie hocijaký hotel. 

Lučenec je celkom fotogenický

Cez dovolenku som sa prepracovala do Lučenca. Celkom pekné mesto, musím povedať. Prešli sme len centrum, čiže neviem ako inde, ale v centre bolo pekne.

Špaňodolinská čipka

Kedysi veľmi, veľmi dávno som mala spolužiačku, ktorá ovládala tajomstvo čipky paličkovanej v Španej doline. Aj sa nás snažila čo to priučiť. Základ som vtedy zvládla, ale žiaľ, už to je naozaj veľmi dávno, dnes si z toho už moc nepamätám. Kto sa trochu vyzná, tak vie, že táto čipka sa nepaličkuje podľa predkresleného vzoru, ale robí sa na "vydierovanej kartičke". Roky som túžila spoznať miesto, kde dokážu robiť takúto krásu.

Na potulkách Kremnicou

Dvaja mladí, krásni ľudia, s dobrotou a láskou prežiarenou dušou ...., sa rozhodli spečatiť svoj spoločný život, v nádhernom romantickom kraji nielen uprostred Slovenska. Svoje áno si povedali v kostolíku Svätého Jána, v Kremnických Baniach, len kúsok od "jedného" zo stredov Európy.Úsmev

Výlet na Sitno

Trochu dovolenkovej nostalgie, spomienok, na pár chvíľ strávených bez detí v okolí Banskej Štiavnice.

Ako inak, ničnerobenie nehrozilo.  Hambím saS drahým sme sa vybrali na Sitno, najvyšší kopec Štiavnických vrchov. Výškovo to nie je nič svetoborné, ale skoro panoramatický výhľad na široké okolie určite stojí za hriech.

Banská Štiavnica má svoje neopakovateľné čaro

Banská Štiavnica Banská Štiavnica je nádherné mestečko. Nestačí ho vidieť raz. Preto som do týchto končín vyslala najmladšie dieťa do letného tábora. S MM sme spojili príjemné s užitočným a zakotvili v Štiavnici na dva krásne dni. Aj keď je fakt, že sa  tu budeme musieť ešte vrátiť, lebo sme toho málo stihli.

Mám rada ticho ... a Banskú Štiavnicu

Mam rada ticho... 
ale nielen to... aj dobru makovu strudlu, stare domy s okenicami, klukate ulicky o ktorych netusite kam vedu, lebo o dvadsat metrov aj tak zabocia niekde inde, kaviarnicky, ktore sa zaciatkom sezony zvedavo natlacia svojimi kreslami a stolikmi na chodniky. Cez den sa pomedzi ne vinie vona kavy, po zotmeni za blikotu kahancov a lampasikov tony jazzu a bossanovy ...
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok