reklama

Čas pre pekne brucho

majas , 09. 10. 2006 - 22:13

reklama

V úvodu vás asi veľmi nepoteším, len cvičením na brucho sa nezbavíme tuku pokrývajúceho brušnú stenu. Na druhej strane najznámejšia propagátorka fitnes (venuje sa tomu už viac ako 40 rokov) Betty Weider tvrdí, že cvičením môžeme dosiahnuť dokonca lepší vzhľad v brušných partiách než v dievčenských rokoch. A tohto sa budeme držať.

Ak chceme dosiahnuť vypracované brucho, musíme v prvom rade zmeniť prístup k výžive. Nebudem vás zaťažovať diétami na nekonečné spôsoby, dôležité je len jedno, snažte sa o negatívnu energetickú bilanciu, ktorá je základným predpokladom spaľovania tuku. Povedané po lopate príjem musí byť nižší ako výdaj, alebo jednoduchšie snažte sa znížiť príjem. Keďže nás poznám, pripájam pár dobrých rád, ktoré som našla v článku, ktorého názov “Maškrtením k lepšej postave” ma hneď zaujal, zhrniem to do pár podstatných bodov:

1. Maškrťte menej a nehnevajte sa na seba - pokiaľ sa neviete maškrteniu vyhnúť, berte ho ako súčasť svojho stravovacieho režimu, pozor v primeranom množstve.

2. Nedržte nevhodné jedlá doma, kupujte ich v menších množstvách – ľahšie predídete pokleskom. Dodám staré známe nechoďte nakupovať hladní. Ešte tu bola jedna trošku extrémna rada, nedá mi ju nepriložiť: Pokiaľ neskonzumujete celé balenie maškrty na posedenie, zvyšok vyhoďte. Vyzerá to ako plytvanie, ale povedzte – je lepšie mať čokoládové keksíky v odpade, alebo na stehnách, bokoch, či bruchu?

3. Dôležité je tiež časovanie. Ak nejakú dobrotu skutočne musíte mať, doprajte si ju hneď po tréningu, v tom čase je telo nastavené na využívanie tuku ako zdroja energie, takže časť maškrty ihneď spáli a neuloží do tukových zásob.

Toľko rady odborníkov, pridám svoj pocit, dôležité je nedať si sladké, keď ste najedené, po jedle. Ja si často dám sladké napr. hodinu pred obedom, keď už začínam mať poriadny hlad, či pred fyzickou prácou, to sa mi osvedčilo.


reklama


reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama