Prvý ťýždeň prázdnin je štastne za nami

Skúsim krátko zrekapitulovať, možno vás inšpirujem, alebo len samú seba presvedčím, že prázdniny doma, nie sú na zahodenie. Úsmev A že v konečnom dôsledku nie som až tak nemožná, ako si často pripadám.Hambím sa

tvarohovo cucoriedkovy kolac

 •  u musela byť aj Lenivá žena, ale na tretinu som prisypala ríbezle Úsmev Skvelá kombinácia.

Koláč Lenivá žena s ríbezľami

 • Prázdninové nedeľné výlety sme zahájili návštevou sestry. Už bolo načase. Aj na slávnostný  (čítaj nevarili sme) obed spolu boli.Úsmev
 • Najmladšej deve som kúpila drevenú figurínu a výkresy, chcela sa naučiť kresliť postavu. 
 • Netušila som, že to neminie ani mňa Hambím sa 
 • Moje umelecké veldielo, podľa nainštalovanéj pózy. 
 • Minula som sa povolaním. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

 

 

 

 

 • Prečítala som tri knihy. Asi som si to smelo mohla odpustiť, nevyspala som sa zopár nocí a zas tak dobré neboli.. Keď Jude Deveraux, barz pútavo píše. No dobre chcela by som mať jej fantáziu, aj tak vedieť písať.Chichocem sa Ale zaspávanie pri kikiríkaní kohúta, nie je žiadnou výhrou.
 • Vytiahla som najmladšiu devu na nákupy s  najstaršou dcérou. Výpredaje, nevýpredaje ... zopár kúskov sme objavili ...Hambím sa, peneži minuli ...
 • A mala som hneď aj dôvod pre najmladšiu ísť sa do mesta. Však aby sa predviedla v novom outfitte. Hambím sa
 • Dali sme si záväzok, že v stredy počas prázdnin, budeme chodiť po večeroch na malé výlety. Na začiatok sme sa vybrali do mesta na rande so starším synom, aby nám zreferoval zážitky z dovolenky. ...
 • Turisti z dzediny prišli do Košicoch Hambím sa Raz sa naučím fotiť. Inak je zaujímavé pozerať sa na mesto, ktoré poznáte očami turistu. 

Košice Dom sv. Alžbety

Ozaj je čo vidieť.

Hlavná Košice

Okrem Hlavnej aj Hrnčiarskú uličku máme

Hrnčiarska ulica Košice

 • A upiekla som ešte jeden koláčik, čučoriedkovo tvarohový, recept som ešte nepridala, ale raz bude Úsmev

Čučoriedkovo tvarohové rezy

 • Podarilo sa mi aj večerné stretnutie so srnkou a líškou, na prechádzke pod lesom. Len srnku sa mi nikdy nedarí odfotiť, už je  tma. No vážne, kto ju na tej smiešnej fotke z mobilu, skoro za tmy nájde? A pritom bola odo mňa len zo 25 metrov.Hambím sa

Srnka v utajeni

 • A ešte som nakreslila  zopár umeleckých postavičiek Hambím sa Nebojte sa už ich tu nedám, ale je to celkom sranda a relax. Úsmev
 • Vyplela som kopec buriny, ako ešte jej dosť ostalo, ale aspoň vidieť zeleninu, aj kvety.
 • A objavila krásnu novú pieseň

A ešte raz Lenivá žena, tentokrát s marhuľami. Mala som doma dvoch milovníkov maku,  (nie ovocia) ale dovolila som si na tretinu koláča strategicky umiestniť marhule. Oj aké dobré bolo. Hambím sa

Lenivá žena s marhuľami

Dievčatá aký bola váš začiatok prázdnin?

Prajem vám krásne dni plné slnka a pohody v nás? Slnko

Komentáre

He, si dobrá Áno ja by som ten minulý týždeň najreadšej vymazala, ale som optimista, verím, že bude lepšie. Trojka z nagličtiny - nič moc, ale anglický denný tábor pre junáka sme zohnali. Inak k tej trojke mal len tri dvojky, z toho jedna bola z telocviku. Po kom to decko je??? V práci stres, lebo koniec mesiaca, koniec polroka, roboty jak ... každý chce tričká, v stredu som nažehlila 75 kusov. Otec v nemocnici, už tretí deň na JIS-ke. Doma sa hádame o dovolenke, lebo sa nám križuje s mojim tanečným víkendom a mladšieho táborom. Už som zmierená, že v nedeľu dorazím z Východnej a možno sa ani osprchovať nestihnem a odchádzame do Talianska. Skúšam aspoň spiatočnú cestu vyriešiť tak, aby sme prišli v sobotu a nie až v nedeľu bohviekedy (pravdepodobne neskoro v noci) a v pondelok ráno ísť do práce. Môj drahý sa asi rozdvojí, aby odviezol mladšieho do Tesárov a staršieho do Petržalky? Už viac nenechám managírovanie dovolenky na neho, lebo všetko na poslednú chvíľu... A ďalší týždeň bude ešte lepšííííííí... zbaliť, vybaliť, zbaliť, raz-dva!

Veru náročný týždeň máš za sebou. Moji chlapi zahlásili, že angličtinu sa naučili jedne pri počítačových hrách a druhý pri pozeraní videí, aj o tom, ako iní hrajú Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe, ale vedia ju. 

Nech je otec čím skôr v poriadku, zvyšok prázdnin pokojnejší a dovolenkový manažment, nech sa vrámci možností zadari. Úsmev

A tuším pomáha posťažovať si... S otcom som volala, zle rozprával, vravel, že ho bolia pľúca, ale asi začali zaberať antibiotiká, lebo sa nemusel nadýchnuť po každej slabike. aj cesta do Východnej sa zjednodušila - kamarát je na dovolenke a nebudem musieť návštevu u neho odbiť len tak "z rýchlika", v auguste pôjdeme možno všetci a bude to lepšie. Tak už len zbaliť a nachystať veci na tanečný víkend, na dovolenku a mladšiemu na tábor Pohoda  He, ešte sa musím naučiť aspoň trochu ovládať smartfon, lebo máme na ňom gps. Alebo žeby som si vytlačila mapu? Veľký úsmev

novigácia v smartfóne je pre mna smrť Veľký úsmevVeľký úsmev Prave sme sa vratili z krátkeho výletu po Slovensku a ja som mala navigáciu v telefóne. Dva krát som zlyhala a museli sme sa otáčať, lebo v tom zlomovom okamžiku mi miesto odbočovania niečo prekrylo a zvuk sme mali vypnutý, lebo vraj ruší. Skoro som ten telefon vyhodila von oknom. Je pravda, že s ním zápasím neustále.... Netuším prečo. Proste vnptorný odpor, ktorý sa prenáša do prstov... A miesto spolupráce bojujeme

Mi niečo hovor... Skoro som zablúdila cestou do Lozorna. Mala som so sebou mladšieho junáka, ale ešte nemôže sedieť vpredu. Tak keď som chcela niečo nastaviť, musela som zastať alebo mu fón podať. Aj keď navigovanie mu ide, aj ten smartfón zvláda, občas sa zahľadel von a už sme boli v Lamači alebo sme išli domov skratkou cez tunel Sitina. a vôbec, celá tá navigácia funguje zle, lebo domov ma posielal po takých cestičkách akoby chcel, aby som si ani náhodou nezapamätala cestu.

Boli sme na výlete s troma 17 ročnými puberťákmi. A jediné dve chvíle, keď ma chytala panika boli pri navigácii. Normálne som to musela predýchavať, aby som nekričala. A pritom o nič nešlo, proste keď sa človek pomýli, tak sa obráti.

Jaaj, jeden krát sme sa obracali na takom mieste, kde som si nebola na 100% istá, či je to podľa predpisov. A vzápätí za nami policajné auto. Za minútu ďalšie aj zo zapnutými majákmi. Odbočili sme, aoni tiež. A ukázalo sa, že oni naháňali sami seba.... To s majákmi predbehlo to, ktoré majáky nemalo a zastavilo ho. Zato ja som mala 5 minút srdce v krku Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Ty nepoznáš ten vtip, že aký je to najlepší pocit na svete? Nie po dobrom sexe, ale potom, ako keď ide za tebou policajné auto so zapnutým majákom a ty zistíš po chvíli, že nenaháňa teba. Chichocem sa

Inak - keď som fasovala ja pokutu a zastavili ma, tak tiež som mala 180/120 tlak určite. A pritom som nevedela PREČO. A vlastne sa našťastie nič také nestalo, takže čo?! No tak by ti dali pokutu. Ako ja viem, že nepoteší neplánovaný výdavok, ale policajti sú tiež iba ľudia, aj pokecať sa s nimi dá. Ja sa nehádam, ak nie som 100% presvedčená o svojej pravde.

Myslím, že nápad, pozrieť sa na najbližšie okolie očami dovolenkujúceho je super nápad. Často sa ženieme za zaujímavosťami všelikde vo svete a to, čo máme doma, to akokeby nevidíme. Lebo to máme pred očami stále.

Výborne si si ten týždeň užila. Až to vyzerá na hyperaktivitu a nie na pomalosť ÚsmevÚsmev

Tri koláče za týždeň je hyperaktivita Chichocem saChichocem saChichocem sa

Nie nie tri ale štyri Áno, to už je mega hyperaktvita Tlieskam

Krásny týždeň si si užila ako vidím.

Koláčov som popiekla tuším narovnako, ale viac menej jeden sa piekol dvakrát (neviem, či vzorka došla až na východ Veľký úsmev).

Ja si užívam tretiu "materskú" Vyplazený jazyk ... noci tak všelijako, psica potrebuje cikať, potom kakať, potom pomojkať, dnes nám behala po dvore žaba, tak hisák jak hrom, lebo však ona tiež musela skákať zarovno žabou a vo voliére to nešlo a tak sme skončili až že som milú žabu niekam vysťahovávala o pol druhej v noci a potom bol kľud.

Užili sme si grilovačk s rodinou.

Dovolenka ešte nebola, ale čas je pekný, tak prekrývam bicykel kade tade do voľného miesta (čítaj, čakám až zaprší a potom budem riešiť neožehlené prádlo a veľké riadenie s kúpeľni Chichocem sa).

Prežili sme Pohodu - ani to tak strašne nerevalo, účastníci boli disciplínovaní a takmer ich nebolo ani vidieť mimo areálu.

Ak to bude takto ešte 7* do začiatku prázdnin, tak sa je na čo tešiť - teda okrem tých žiab Veľký úsmev.

Musím naplánovať nejaké spoločné výlety - chlapčekovia a manžel budú nadšení!!! Psica taktiež.

A chcem meloooon - mám naň nehoráznu chuť. A tuším som nemala ešte prázdninovú zmrzlinu.

Jaj ešte jedna vec - uhnala som si na prechádzke so psom otlak - musím ju naučiť behať pri bicykli, tam sa mi to nestane Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe.

 

U našich na dvore býval problém ježko - prišiel v noci kontrolovať obsah misiek a všetky návrhy na hru odignoroval stočením do klbka.... To bolo radosti Veľký úsmevVeľký úsmev Ideálne fakt o druhej v noci.

Ja som vlastne stihla ešte uháčkovať môj prvý zvonček v živote. Nemala som háčik v ruke snáď 20 rokov a aj to som vlastne nikdy neháčkovala podľa popisu. Ale na AM ma nakopli so skúšaním, tak som vyhrabala, čo doma bolo. Na prvý krát vyliezol taký trochu väčší kúsok, snáď tie budúce budú trochu jemnejšie :)

 Mmch, zistila som, že takéto háčkovanie je ideálne na krátenie času napríklad pri čakaní na prehliadku.... Maličké, spratné, nezaberie skoro žiadne miesto. Na dovolenku ideálne. Keď nechcete furt hľadieť do mobilu. 

Zvonček máš na parádu ÁnoÁnoÁno. Odporúčam aj snehové vločky skúsiť. Tie idú tuším ešte rýchlejšie - tiež mám takéto maličké vecičky rada.

S ježkom si to viem živo predstaviť. Veľký úsmev Ale radšej ani nechcem Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe.

Teraz je mojim cieľom zvládnuť háčkovať aj z niečoho jemnejšieho ako je snehurka :) Potom snáď prídu na rad aj snehové vločky :)

Zvonček je úžasný, blahoželám, šikovná si. ÁnoČakám na zážitky z výpravy s omladinou. Pohoda

Celý prvý týždeň bola dcéra preč. Tak ja kopa plánov, čo spravím doma, na záhrade, kde všade pôjdem, s kým všetkým sa stretnem a celý týždeň som doma preležala  - pol týždňa s črevnou chripkou a druhú polku s bolesťami hrdla. To sa mi stalo prvýkrát že som bola nachladnutá v lete. Tento týždeň som v robote, takže plány sa posunuli.

A tie makové koláče vyzerajú super, musím vyskúšať, my sme s dcérou makoholici Chichocem sa

Tak už len aby dobre bolo, prajem krásne leto.Slnko

U nás už prázdniny v plnom prúde, vysoké školy skončili zaciatkom mája a základné a stredné v juni.v máji sme trochu pobehali po okolí, teda zabehli sme do New Yorku a a New Jersey, navštívili sme moje kamošky . Moja dcéra prvý krát nastivila New York sama, trochu som bola nepokojná. Išla sama navštíviť kamošku z Colllege, ale vrátila sa ok, nadšená, že sa tam vráti bývať keď skončí školu, veď sa tam predsa narodila. Ja som rada, že som odtiaľ odišla na dedinu, teda menšie mesto (sto tisícové). Teraz už každý pracuje, Tu už každý od 16 tich väčšinu pracuje. Dcéra je plavecký inštruktor, učí malé deti plávať a plávať a potom si ešte našla prácu ako plavcik na pláži, takže pracuje 7 dní. Ale tu všetci jej priatelia zo strednej tak robia. Vcer sa stretávajú pri ohnisko. Vraví, že ma fun. A mne zostal bike, ale už som nie taká nadšená s ním ako iné roky.alebo sa starejes. Už akosi nemôžem 50 km robiť každý den,

Skvelý začiatok prázdnin. Dcéra je šikovná po mame. Pohoda 

Snaží sa , je v nej slovenská krv teda aj poľska, ale viac moja.
Jedna Otazka Kamila, nebojis sa ked tvoja dcera vela cestuju po svete? Moja zacina cestovat vela sama, teraz len p US, čo bola na Slovensku keď mala 10 rokov to má akosi nebadrovalo, ale ako 19 rocna tak, môže som nemoderna mama?

Moja bola v 18 tich v Juznej Korei, ako bola aj s trenerom, ale sefkou vypravy bola ona. Tri roky na to este raz Juzna Korea, predminulý rok Čína, ako nešla tam sama, tak vramci moznosti som bola pokojna, vramci moznosti. Hambím sa Ešte ju láka Japonsko .... Mladší ide v 19 - tich na školu do Holandska ..., to je tiež na dlhšiu debatu ....Starší s avrátil z dovolenky pdo taliansku na vlastnú päsť, kde sa premávali hore dole, aj s požičaným autom a minimom najazdených kilometrov. Ako nie je mi to všetko jedno, už len vždy v dobrej viere púšťať. ja viem, 19 - ročná sama, tie veľké mestá u vás asi nie sranda ... Je iný svet, iná oba, naše deti sú zbehlejšie v cestovaní ako my, všetko vybavia cez internet ...

To máš pravdu pravdu. Ja som sem tiež prišla z malej dedinky, bez anglickeho jazyka,ale pred tým 2001 sa my zdalo akosi bezpečnejšie. Sama si kladiem otázku keď som prišla do NY a zostala tu či , bola som hlupa? Naivna?alebo odvážna .

mladší človek berie takéto veci ľahšie. Nerozoberá detaily, čoby, keby.... Proste ide do vecí po hlave

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.